Změna bot

17. srpna 2010 v 17:15 | DarkS |  Boty na trénink
Je to už téměř rok, co jsem si koupil svoje běžecké boty. Vzhledem k tomu, že se podrážka už celá ošoupala a téměř jsem cítil zem, bylo na čase, abych si koupil nové. Sedl jsem si tedy k počítači a několik následujících dnů jsem strávil hledáním těch "pravých". V JumpMagazine jsem narazil na testování bot, které se mi velmi zamlouvaly, a i tam byly hodnoceny pozitivně. Zjistil jsem, že nejbližší prodejnu mám pár stovek metrů od domu, tak jsem neváhal a následující den jsem prodejnu navštívil.

Boty, co testovali v časopise, sice neměli, ale k dispozici byl velmi podobný model. Jenže smůla; neměli mou velikost. Na jiných botech od stejného výrobce jsem si zkusil velikost a boty se doobjednaly. Za týden jsem už hrdě odcházel z prodejny a v ruce si ony boty nesl. Snad dobře poslouží.

Co mě ale hlavně vedlo k tomuto článku byl nápad na novou rubriku. Jelikož jsou boty důležitou a téměř jedinou součástí výbavy všech traceurů (a freerunnerů), všude možně se vedou diskuze, jaké boty jsou ty "nejlepší" a mnoho začátečníků si neví rady, v čem trénovat. V této rubrice můžete najít několik bot, které jsem testoval, tak i moje osobní zkušenosti, podle čeho pořizovat nové boty, jací výrobci jsou kvalitní, klady a zápory příliš levných bot... zkrátka všechno o botách :)
Inov8


Jaké boty jsou nejlepší na parkour?

Spousta (nejen) začátečníků mi tuhle otázku už položilo a odpověď je velmi jednoduchá - takové, které jsou vám pohodlné a neškodí zdraví. Musíte si uvědomit, že trénink parkouru jen na botách nestojí.

Dalším důležitým poznatkem je, že levné boty, zpravidla od vietnamců, možná sice mají dobré technické parametry, ale nejsou optimalizované pro náročný trénink a můžou vám způsobit vážné zdravotní potíže. Zase ale nemá smysl zaměřovat se jen na drahé boty - musíte počítat s tím, že optimální doba výdrže boty je zhruba rok.

(Ne)Výhody specializovaných bot

Je sice pravda, že existují různé boty, podle médií "speciálně vytvořené pro parkour", ale ve výsledku vám trénink spíše kazí než zlepšují. Super odtlumená pata má totiž tu nevýhodu, že snižuje vnímání nárazu a v důsledku toho zaostává technika správného dopadu. Jak už bylo řečeno na parkourovém fóru, "technologie do jisté míry pomáhá, ale také nám do jisté míry může ublížit, a to aniž bychom o tom věděli."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kejsi Kejsi | 10. května 2012 v 19:42 | Reagovat

DarkSi, chtěla bych se zeptat jestli nevíš i o nějakých dobrých botech na tréning pro holky. děkuji

2 DarkS DarkS | Web | 10. května 2012 v 19:52 | Reagovat

[1]: Ahoj Kejsi, zkus si něco najít o Kalenji Ekiden 50 Women, jsou to levný a skvělý boty ;) u nás se prodávají v Ostravě a Liberci

3 Kejsi Kejsi | 11. května 2012 v 10:35 | Reagovat

děkuji a nenašel by si nejakou stránku kde nějaký prodávaj nebo nějakej obchod v brně?

4 DarkS DarkS | Web | 11. května 2012 v 12:16 | Reagovat

Prodejny jsou zatím jen v Ostravě a Liberci. Tady máš kontakt na Ostravskou prodejnu - http://www.decathlon.cz/html/ostrava.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama