Listopad 2010

Podzimní video

27. listopadu 2010 v 11:02 | DarkS |  Videa
Stejně jako minulý rok, i tentokrát jsem sestříhal podzimní videjko. Čerpal jsem ze všech svých materiálů za letošní podzim - můžete vidět i záběry z Prahy :) narozdíl od minulého snímku je video různorodější a objevuje se v něm víc lidí.

Snažil jsem se atsmoféru, jaká je s podzimem spojená, stejně tak o pohodový klip, ke kterému se rádi vrátíte :)Be Better

23. listopadu 2010 v 23:03 | DarkS |  Inspirace a ostatní
Přicházím s dalším úžasným videem, tentokrát z Ruska. Výjimečně se nejedná o prezentaci šílených flipů a triků, jak to Rusáci umí, ale o umělecky pojatý krásný záběr. A to i přestože tomu nenasvědčuje začátek :D

Název videa v překladu znamená "buď lepším" a v těchto tmavých a chmurných dnech působí skutečně jako pohlazení po duši :)Shine

20. listopadu 2010 v 20:04 | DarkS |  Inspirace a ostatní
Nádherné umělecké video, ukazující neuvěřitelnou flow a plynulost pohybů německého traceura Minh. Opravdu doporučuji :)


Inspirace a motivace

19. listopadu 2010 v 17:19 | DarkS |  Inspirace a ostatní
Rozhodl jsem se, že by nebylo na škodu sem přidávat i videa, kterými se denně inspiruji a touto cestou je sdílet s ostatními. Od toho i nová rubrika - Inspirace :)

Objevovat se tu bude všechno možné, co je spojené s tréninkovou tematikou - čili nejen parkour a freerun videa, ale i snímky neuvěřitelných výkonů a výsledků lidské vůle :)

Dame du Lac

Realizace rozhodnutí

4. listopadu 2010 v 18:56 | DarkS |  Ze života traceura
Nyní konečně přichází doba, kdy se začínají mé úmysly o celkové proměně tréninku realizovat. Uvědomil jsem si, jak jsem na tom špatně - jistotu mám pouze v precisionu z místa, ale celkový pohyb, o kterém jsem měl za to, že je na docela dobré úrovni, pokulhává. Z té iluze mě vyvedlo několik posledních videí, když jsem měl možnost se sám pozorovat. Ve větší rychlosti nedokážu skočit ani jednoduchý kong.

Proto začínám s prvním radikálním opatřením - drill! Denně trénovat dokola a dokola vaulty, ve kterých si nejsem úplně jistý - lazy, turn, speed. Taktéž procvičovat konga za větší rychlosti a soustředit se na "flow" a celkovou plynulost. Prokládat to budu sprinty, abych zároveň splnil cíl mít 60m za 8 sekund a míň.

Akcelerace!

Podzimní Meeting v Brně

4. listopadu 2010 v 18:41 | Ereiko |  Videa

Report Podzimní vítání 2010

Ereiko Sinetal

Jo, je to tady. Osm hodin ráno a já už kempim na hlavním nádraží v Brně, pln očekávání srandy, dobrých přátel a granka. Sraz začíná za 3 hodiny, ale já se kvůli spojům a pohodlí během cestování přepravil pomocí StudentAgency.

Podzimní vítání 2010, meeting organizovaný Parkour Bystrc, ještě nezačal, ale já se krutě těšil. Sice nemám mikrofon, který jsem ztratil na KoprJAMu 2010, cestou z Příboru do Kopru jsem ho nechal v buse. Bože, já su vůl.

Bylo asi 9:30, když se na schodech objevila plrvní postava v teplákách. Bylo mi jasné, že patří k dalším, kdo přijeli dřív. A nakonec se vyrojila sestava z Ostravy. Pohodový kluci. Nebyl z nich nikdo známý, Raven, Postulka a God3D to nebyli. Místo nich tu stáli kluci, kteří ještě čekají na svůj čas slávy, kluci, kteří se svojí vůlí mohou řadit mezi výše uvedená jména.

Chtěli se trochu rozhlédnout, a tak mně zase opustili. Stál jsem tam a čekal další bojovníky. A začali přicházet. První byl Safo. Mocný bojovník a můj dobrý přítel. Začali jsme se bavit a smát, a už se na mně dostávala na nálada, kterou mám na každém JAMu. Sranda, uvolnění, pocit svobody. A pak další. Hunk, Clef, Zázračný Onanista z New Yorku (ve zkratce ZONY), a další si nevzpomínám, protože těch lidí se začalo hemžit dost :D

DarkS by byl přijel OPĚT pozdě, kdyby měl přijet na nádraží, ale přijel jen na Pis(o)árky, kaj už jsme se všichni dostali šalinou. Byl krátký proslov, a pak se začalo skákat. Lidé se rozprchly po celých Pisárkách a každý zkoušel všechno možné. Já udělal pár reportáží a taky jsem si pár věcí zkusil.

Ani nevím kolik bylo, ale přesunuli jsme se na další spot, kousek od Albertu, ani nevim kde přesně :D Brno moc neznám. V Albertu jsem si koupil rohlík "se slaninou" a protože se se slaninou opravdu předali, koupil jsem si k tomu ještě salám. Venku jsem to snědl a bylo mi hej.

Tak a jsme u dalšího spotu. Já a Safo jsme si hráli na zábradlích, freeruneři + ZON Y si skákali flipy kousek od nás. Na tomto spotu jsme se zdrželi asi 15 minut, pak už jsme se přesunuli na Oblou.

Chvilku si každý skákal, já zase začal zdokonalovat výlezy (zezačátku to pro mě bylo takové utrpení, jako dívat se na film "Muzikál ze střední" se zaplým zvukem), no a potom to přišlo! Coco game! UAAAUUU! A někdy i AUUU! Byla to pro mě sranda jako každá jiná, jako když utíkáte před neuvázaným a rozzuřeným rotvailerem, jako když se díváte na film se slovenským dabingem (to je fakt maraz!), nebo když říkáte rodičům, že jste na kluky (ale já jsem na holky :D).

Během Coco game mně ošklivě zfaulovala holka. Krutý faul, naběhla do mě a složila mně na zem. A to je o dvě hlavy menší než já. Zlo.

Po Coco game si ZONY skočil pár "easy" vaultů, jako třeba ten, jak přeletěl zed, která je vyšší než já nebo Safo. "Easy".

Poslední spot. DarkSova (nikoliv temná sova, ale DarkS v 3.pádu) Velká Betonová Zeď. Ty výlezy byly fakt luxusní. Přidali se k nám i něcají nováčci, kteří nejdřív jen pokukovali a pak se přišli zeptat. Nejlepší předpoklad (navzdory fyzickým propozicím) má podle mě Nero.

Když jsem kolem půlnoci běžel přes Ostravu na kolej, říkal jsem si, že to byl jeden z nejlepších JAMů, který kdy v Brně byl.

Děkuji Parkour Bystrc

Pro IPFT a Parkour.cz Ereiko Sinetal