Něco za námi, ale i před námi

31. prosince 2010 v 16:13 | DarkS |  Ze života traceura

Abych řekl pravdu, trvalo mi dlouho, než jsem přišel na vhodný název tohoto článku. Je toho tolik, o čem bych chtěl psát, a nakonec z toho bude stejně jen pár slov... každopádně bych Vám všem, co tento blog čtete, komentujete články a díváte se na videa, chtěl poděkovat - jenom díky Vám vím, že moje činnosti mají smysl a můžou pomáhat druhým - ať už v podobě inspirace či motivace, nebo jen malého prožitku ze zhlédnutého videa. Nechci, aby to vyznělo tak, že to poděkování píšu "jen aby se neřeklo", ale líp to napsát nedokážu...

Dál je tu pak zhodnocení roku 2010 a to samozřejmě z pohledu tréninku. Především bych chtěl zmínit Cíle do roku 2010kterých jsem polovinu splnil. Může se zdát, že je polovina málo, ale za sebe musím říct, že jsem za ni rád. Především proto, že jsem neměl žádnou představu o obtížnosti jednotlivých cílů a o některé z nich jsem se ani nepokoušel - ne proto, že bych to předem vzdával, ale protože jsem zjistil, že to zkrátka není cíl, kterého chci dosáhnout. Konkrétně se jedná o sprint a shyby. Daleko víc než jenom fyzickému zdokonalování jsem totiž přišel na chuť duchovnu a vášni, díky které jsem u parkouru dosud vydržel. Radovat se z každého pěkného dne a i z toho nejjednodnuššího pohybu, by měla být ta nejpodstatnější věc v tréninku i životě každého z nás.

Dalo by se říct, že uplynulý rok byl ve znamení různých akcí a poznávání parkourové komunity. Poznat nové lidi, inspirovat se jejich tréninkem a přístupem, sdílet zkušenosti, tak bych charakterizoval klady meetingů a JAMů. Nikdy nevíte, čím Vás můžou zkušenosti druhého obohatit a ovlivnit. A přestože jsem si všechny proběhlá setkání užil - v Brně se konaly dva meetingy a JAMy, byl jsem v Blansku, v Kopřivnici, dokonce i v Praze na JAMu - tak jsem o to víc přišel na chuť tréninku o samotě. Negativní zkušeností z každého takového srazu je pro totiž mě dočasné zapomnění, že trénuji hlavně kvůli sobě, a v důsledku toho se příliš soustředím na ostatní. Na jejich způsoby tréninku a pokroky, co udělali. Tohle všechno, když zapomínáte sami na sebe, má za následek narůstající neklid. Pocit, že ostatní se zlepšují, ale já stojím na mrtvém bodě. Proto se na nějaký čas chci od veškerých akcí distancovat, nebo se jich neúčastnit úplně - zaměřit se výhradně na své malé krůčky v tréninku, které mi přináší radost. Že (například) Zony skáče neuvěřitelné věci ještě neznamená, že je musím skákat taky.

Pokud bych se měl dívat do budoucna a říct, co od nastávajícího roku očekávám (resp. co od sebe očekávám), jsou určitě flipy. Chci už konečně překonat ten strach a překousnout i fakt, že mě to učení akrobacie nebaví. Jak se znám, beztak to bude jen tím, že mi to nejde tak, jak bych si přál. Ale vím, že na to mám, stačí jen chtít a jednoho krásného dne si určitě nějaké to salto skočím :-)

Na závěr je tu ještě jedna věc, o kterou bych se s Vámi chtěl podělit. Je to video Parkour Bystrc za rok 2010, které jsem stříhal. Snažil jsem se používat nezveřejněné záběry a hlavně vytvořit video s atmosférou, jaká je s našimi zážitky z roku 2010 spojená.


Všem tedy přeji do roku 2011 mnoho úspěchů, štěstí a radosti nejen ze všeho, co děláte, ale hlavně ze života :-) mějte se krááááásně!DarkS
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Slávek Slávek | 1. ledna 2011 v 21:31 | Reagovat

Vidko i Tvůj blog je fakt super, jen mám takový 2 postřehy
1) Ty shyby bys dal v pohodě. Podle toho, co předvádíš ve videích jsi na vyšší úrovni než já a já dám v 1 sérii 19 (teď možná i víc, je to měsíc co jsem novej rekord nezkoušel) ;-)

2) Možná nejsem jediný kdo si toho všiml - v posledí době se skoro v každém tvém dlouhém příspěvku na fóru (např. vánoční přání) a teď i v tomhle článku vyskytuje něco o Zonym. To určitě nebude náhoda :-D

2 grimmis grimmis | 2. ledna 2011 v 13:18 | Reagovat

Zony je totiž všudypřítomný

v 1 sérii 19 shybů??? já dám sotva 2 :D

3 Láďa Láďa | 18. února 2011 v 19:04 | Reagovat

To jste dost velcí borcí viděl jsem snad 100x vaše videjka na yotube. Jste Good.
To já jsem začal s Parkurem v září 2010 moc toho nemumím ale báví mě to a dělám velké pokroky ať se vám všem  daří.

Jo a mohli byste poradit jak mám dělat přemety do zadu ?? ;-)

4 DarkS DarkS | Web | 18. února 2011 v 22:16 | Reagovat

[3]: Ahoj Láďo :)

přemety do zadu chcou cvik a hlavně nějaké bezpečné prostředí na naučení (nejlíp tělocvičnu). Kdyžtak doporučuju stránku www.freerun.cz, tam ti určitě poradí daleko líp, než bych já kdy mohl doufat :)

5 Dík Dík | 19. února 2011 v 9:36 | Reagovat

Jo, dík koknu se a začnu tvrdě trénovat. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama