Specifikování cíle a videoprojekty

23. ledna 2011 v 20:32 | DarkS |  O mně
Čas plyne dál, venku je pořád zima a navzdory pěknému počasí v posledních dnech netrénuji naplno. Spíš se mi v hlavě odehrává (pro zimu typický) jakýsi mentální progres a celkově přemýšlím o způsobu tréninku, ale především o pohybech, které je třeba zdokonalit a vylepšit. Nedávno jsem byl v tělocvičně na Kounicové a po x neúspěšných pokusech o konga přes dva zelené boxy mi promluvil do duše Winmaker. Potvrdil mi domněnku, která ve mě je už delší dobu.


Neumím ovládat pohyb - všechno, co udělám, jsou dopředu naučené pohyby a techniky, ale pohybu samotného se bojím. Vzpomněl jsem si, jak jsem se vždycky bál flow se zábradlím, nebo že mi při dobíhání na šalinu dělá problém i jen rychle přeskočit zábradlí. Jestliže se dopředu připravím na určitou techniku, tak ji zvládnu, ale neumím se spontánně pohybovat. Když jsem se Winmakera zeptal, co by se s tím dalo dělat, odpověděl mi, že je důležité dělat věci, kterých se bojím. Nedrillovat, ale pořádně se soustředit na své tělo a zvládnout danou překážku třeba už napotřetí. V důsledku tohoto zjištění v blízké době pozměním i své Cíle do roku 2011.

Dalším impulzem ke změně pro mě byl rozhovor s Assassinem - traceurem z Loun. Došlo k němu úplně náhodou, kdy mi prostřednictvím facebooku napsal k videu komentář a já ho následně poprosil, zda by mi nezkritizoval i ostatní videa. Řekl mi, že mám "přímo otřesné" precisiony, čemuž jsem se docela divil. Zrovna totiž precisy patří k pohybům, které mě charakterizují a jestli něco trénuji nejraději, pak jsou to právě skoky. Dozvěděl jsem se, že v nich nemám žádnou jistotu kvůli malé výšce - místo toho, abych měl silné nohy a odrazil se obloukem, tak je cpu před sebe. Zastyděl jsem se. Je to totiž pravda. Pokaždé, když mám skočit nějaký delší precis (9-10 stop), ho většinou skočím jen díky schopnosti narvat si nohy až skoro pod bradu. Stejně tak mi řekl, že mám slabé kotníky a jde to vidět na wallclimbech, kde se nemůžu dostatečně odrazit a chytit se vrcholu zdi oběma rukama.

-

Další věcí, o které bych chtěl mluvit, jsou plánované videoprojekty. Celkem asi šest videí, z nichž by každé vyjadřovalo nějakou hlubší myšlenku, resp. můj vztah k tréninku v určitém období. Právě v těchto videích bych si chtěl pohrát s kamerou a zdokonalit své filmařské a střihačské schopnosti - aby šel z každého videa jiný pocit. K videím budu pečlivě vybírat hudbu, aby pěkně synchronizovala s natočenými snímky a umocnila celkovou emoci, kterou by s sebou videa nesly. Jako první video z této série (označované jako DarkStory) by byl můj zimní trénink o samotě s podtextem síly vůle, ale hlavně současné situace s lidmi, se kterými jsem trénoval ale nyní se s nimi vidím jen párkrát do měsíce. Zkrátka o tom, že život jde dál a věci se mění ne vždy zrovna příznivým způsobem.

Byl bych rád, kdybyste mi v anketě (příp. v komentářích, budu jen rád) řekli svůj názor na onu sérii videí, kterou chystám. Od několika lidí mi totiž bylo řečeno, že mám až příliš moc videí a pak se ani netěší na další. Tak by mě zajímalo, co si o tom myslí většina. Mně samotnému se to zatím jeví jako dobrý nápad, pomocí nějž bych mohl rozvinout i jiné aktivity, které mě baví.


DarkS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsou podle vás videoprojekty dobrý nápad?

Určitě, jen do toho! 74.1% (20)
Jak chceš... 18.5% (5)
Ne, další zbytečný videa... 7.4% (2)

Komentáře

1 Coup Coup | Web | 23. ledna 2011 v 20:50 | Reagovat

Série videí ? Mně to příjde jako dobrý nápad! Já osobně se na nová videa celkem dost těším :)
Jak bylo v anketě: Určitě, jen do toho!

2 Ereiko Ereiko | 23. ledna 2011 v 21:39 | Reagovat

Příteli, krásný článek.

Co se týče videí, tak třeba tvůj Dash tutorial je krásně udělaný a strašně se mi líbil - a brácha se podle něj i učí :-)

Takže, "Určitě, jen do toho!"

3 Slávek Slávek | 24. ledna 2011 v 19:45 | Reagovat

Ten druhý a třetí odstavec mě donutil se nad sebou zamyslet...

A co se týče videí tak Určitě, jen do toho! ;-)

4 Rodney Rodney | E-mail | Web | 16. dubna 2012 v 12:33 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama