První video ze série DarkStory: The Hard Way

15. února 2011 v 18:23 | DarkS |  DarkStory - videosérie
Zhruba po třech měsících nepravidelného natáčení je tu konečně první video z připravované série DarkStory. Zmiňoval jsem se o něm už v článku Specifikování cíle a videoprojekty, ze kterého jste mohli vyčíst, o čem první video bude.


Hlavní myšlenkou snímku "The Hard Way" bylo přimět traceury, aby i přes nepříznivé počasí nepřestávali ve svém úsilí a vytrvali v tréninku. Překonat lenost, zahnat vidinu pohodlí na gauči, zatnout zuby a jít trénovat. Uvědomit si, proč vlastně trénuji a jestli způsob, jakým trénuji, povede k očekávaným výsledkům, nebo bych měl přidat. Přesně to je i můj případ a proto se snažím udělat si ve svém trénovacím programu systém a pořádek, a ne se jen omezovat na počasí venku nebo bezúčelné trénování. Zároveň ale nezapomínám na důležité přísloví "důležitá je cesta, ne cíl" a proto se snažím užívat si každý trénink naplno s vědomím, že by zítra mohlo být ještě hůř.

Jako hudební doprovod k videu jsem použil písničku Fort Minor - The Hard Way, pro kterou jsem měl taky důvod. Vedlejší myšlenkou videa byl fakt, že se lidi a určité věci mění. A to ne vždy zrovna způsobem, jakým bychom očekávali. Kupříkladu uvedu naši skupinku z Bystrce - přes zimu jsem jen párkrát zatrénoval s Hennym, výjimečně s Karasem. Ale valnou část času jsem trénoval sám, protože se nikomu nechtělo kvůli počasí. Henny byl jediná výjimka a čas od času se mnou šel i když bylo pod nulou. Ale pořádný trénink s Karasem jsem měl až v poslední době, kdy se oteplilo a sníh roztál. Za celou zimu jsme se jako Parkour Bystrc v plném počtu sešli JEDNOU - a to jsme přitom minulý rok spolu trénovali každý týden...

Cílem videa bylo zapůsobit na diváka atmosférou, která je typická pro trénink za nepříznivého počasí. Snažil jsem se o tmavší temný snímek. Ve videu byly z velké části použity pouze statické záběry, občas doplněné zoomem. Celkově je to moje první video, kde jsem se narozdíl od výkonů snažil spíše zapracovat na střihu a kamerách.

Ocením jakýkoliv objektivní komentář a kritiku. Další připravované video bude o příchodu jara.Na přání poskytnu odkaz ke stažení v plné kvalitě (HD 1080i).
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ashen Ashen | 16. února 2011 v 15:07 | Reagovat

Zdravím,
Z hlediska video-editu tři věci -
1) Po nádherném! logu PK Bystrc ti tvoje Darkstory napsané stylem, který opravdu nesnáším, dost zaniklo, udělej nějaký bezva logo na Darkstory, pusť PK Bystrc - Darkstory a hned pod tim The Hard Way (což je mimochodem skvělej název).

2) Již někdo psal do komentů coloring, podívej se na pár tutorů, já sám jsem jeden viděl, takže vím že tu někde jsou :D (v nagličtině, v češtině dobrej snad neexistuje), naučí tě to takzvané Color Balance, kdy můžeš barvit do různých barev Světlé, Střední a Tmavé tóny což se opravdu hodí a vypadá to hned 10x lépe :)

3) Střih je parádní, ale na delší pasáže jako třeba když lezeš pozadu v kliku nahoru pod tim mostem doporučuji kousky vystřihat a jako kdybys vlastně se "teleportoval" 2s vystřihni, 2 nech, 2 vystřihni a takhle (samozřejmě intervaly nejlépe měnit) opět, video vypadá o 20% více profesionálně :)

Nevim co tu kybycuju když sem nic neudělal, nicméně jako "koukači" mi tam těhle pár věcí chybělo/(vadilo). Jinak jako dycky perfektní výkony, střih je taky bezva (dal by se asi vylepšit viz bod 3 :)), ale jinak žádný výhrady.

Keep it up! Dobrá práce :)
Ashen

2 DarkS DarkS | Web | 16. února 2011 v 17:20 | Reagovat

Moc díky za kritiku :)

1)Dobrý vědět, nějak na tom zapracuju. Přišlo mi to takový decentní a stylový, ale když se nelíbí, tak není problém vymyslet jiný :)

2)O existenci colloringu vím, některý videa přes to dobarvuju, ale vždycky mi přišlo lepší nechat videím originální barvu, jen ji trochu zvýraznit. Ale určitě to vyzkouším, už je na čase začít i experimentovat a rozšiřovat si obzory :)

3)Záměrně jsem to tam nechal tak. Chtěl jsem, aby lidi věřili, že jsem to poctivě vylezl. Napadlo mě to, stříhal jsem tak už několikrát, ale prostě mi to tam nesedlo.

Jinak ještě jednou díky za komentář :) pomohl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama