Adidas Duramo 3 M

4. srpna 2011 v 11:12 | DarkS |  Boty na trénink
Už bylo načase, abych si našel nové tréninkové boty místo Dartů, kterým se po drillovacím tréninku v zimě odloupla podrážka. Nezbylo mi nic jiného, než si z nespočtu aktuálních bot vybrat nové, nepříliš drahé, které by vydržely intenzivní trénink na zdech aspoň po dobu několika měsíců. Moje volba nakonec padla na Adidas Duramo 3 M.

TECHNICKÉ PARAMETRY


GRIP - 85%

Za sucha budete s přilnavostí podrážky určitě spokojeni; obstojně drží na zdi, na zábradlí nijak zvlášť nepodkluzují a celkově bych je řadil do lepšího průměru. Jakmile ale naprší a překážky jsou kluzké, boty dobře drží jen na některých zdech a na betonovém povrchu. I tak ale přilnavostí připadají do lepšího průměru.

HMOTNOST - 60%

Narozdíl od Dartů jsou Duramo o něco lehčí, ale příliš velký rozdíl nepoznáte. Váhou okolo 320g se bota řadí do klasické běžecké kategorie a není problém si na ni zvyknout.

KOMFORT - 80%

Jedna z hlavních předností boty - jak už to Adidas umí u většiny svých běžeckých bot zařídit, bota je pohodlná a poměrně dobře sedne na nohu. Doporučuji vzít si o něco větší číslo než jste zvyklí, když pořádně zaberete, tak můžete cítit nedostatek místa. Osobně mám velikost nohou zhruba 42/43 a Durama mám ve velikosti 45. Odvětrávání bych řadil do lepšího průměru, nezpotí se vám v nich noha jako v Dartech.

STYL - 80%

Design boty se podařil a pokud vám nevadí běžné nošení sportovních věcí, budete určitě spokojeni.

TLUMENÍ - 80%

O něco hůře hodnotím celkové tlumení boty - ne že by bylo nedostatečné, spíše naopak. Dopadnete pohodlně, ale kvůli (podle mého názoru) zbytečně vysoké vrstvě tlumícího materiálu (gumy AdiPrene) nemáte potřebný kontakt se zemí, který je pro skvělou kontrolu a dopadací techniku nezbytný.

UTAHOVÁNÍ - 80%

Co se týká tkaniček a celkového utažení boty, nemůžu si stěžovat. Tkaničky mají ideální délku a nezažil jsem, že by se mi samy od sebe rozvázaly ani po několikahodinovém tréninku.

PROMOČENÍ - 90%

V dešti jsem byl v botách už taky párkrát trénovat a v tomhle ohledu mě dost překvapily. Několikrát se mi podařilo dokonce šlápnout do kaluže, ale dovnitř boty se žádná voda nedostala. Po příchodu domů byly boty za chvilku suché. Neuvěřitelné, skoro jako kdyby byly z Goretexu.

VÝDRŽ - 90%

V botách trénuji prozatím půl roku a vše je v pořádku. Podrážka není nijak moc členitá a vydrží celkem dost, stejně tak síťovina na straně boty je poměrně odolná a oproti např. Kalenji Ekiden je daleko kvalitnější.

CELKOVÉ HODNOCENÍ TECHNICKÝCH PARAMETRŮ: 80%

****


Cenové a obchodní podmínky jsou následující;

CENA - 70%

Boty mě i s 30% slevou přišly na nějakých 880 Kč. Normálně se cena pohybuje okolo 1 300 Kč, ale dají se sehnat i za těch 800 - 900 Kč. Rozhodně tomu ale odpovídá i kvalita boty.

DOSTUPNOST - 100%

Boty mají ve veškerých A3 Sportech, Sportissimech či Adidas obchodech. Měl jsem na výběr hned z několika míst, kde bych si je mohl koupit. Shání se snadno.

CELKOVÉ OBCHODNÍ HODNOCENÍ - 85%

****


Osobně jsem s botami spokojen a doufám, že mi vydrží aspoň do konce léta. Můžu je doporučit každému, kdo hledá pohodlné boty s dobrou přilnavostí a skvělými vlastnostmi ve špatném počasí za přijatelnou cenu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jak byste boty Adidas Duramo 3 M ohodnotili?

100% 50% (12)
80% 20.8% (5)
60% 8.3% (2)
40% 0% (0)
20% 0% (0)
Děs a hrůza! 20.8% (5)

Komentáře

1 Nella Nella | Web | 24. října 2011 v 16:34 | Reagovat

Hm, vypadají pěkně, něco podobného bych chtěla koupit bráchovi k Vánocům...dívala jsem se na ceny a většinou jsou všude za 1299 Kč...:(.

2 DarkS DarkS | 24. října 2011 v 23:25 | Reagovat

[1]: v Hervisu či A3 sportě se dají sehnat za 899 Kč i míň ;-)

3 Nella Nella | 25. října 2011 v 16:35 | Reagovat

Díky za tip! :).

4 Pepa Pepa | 19. března 2012 v 14:28 | Reagovat

Teď je doprodej a přímo u addidas je mají za 800 Kč. ;-)
Jedny jsem si sám koupil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama