Září 2011

iPod Shuffle - nový společník pro trénink

29. září 2011 v 13:50 | DarkS
Není tomu tak dávno, co jsem se rozhodl pro koupi nového iPod Shuffle, už jenom proto, že mám poměrně starý mobil a protože je vstup pro sluchátka (a vlastně i nabíječku, USB...) poškozený, všechna sluchátka mi vydržela maximálně čtrnáct dní. Došlo to do takového maxima, že jsem si jeden den koupil sluchátka a den následující jedno přestalo jet. Znechucen nespolehlivostí Sony Ericsson konektoru jsem se poradil s pár kamarády, co koupit. Věděl jsem, že je v poslední době hodně oblíbený malý přehrávač od Applu, který se jen připne k oblečení a člověk může poslouchat. Když mi všichni kamarádi tuhle věcičku doporučili, neváhal jsem a jakmile měl potřebné finance, jel si tenhle opěvovaný přístroj koupit.

Je to dobrá věc?

Byl jsem trochu překvapený, jak chytře tahle malá věc funguje a hlavně jak kvalitní má sluchátka. Sice trochu postrádá basy, ale zvuk mě nadmíru uspokojil. Děsil jsem se manipulace s iTunes, protože jakýkoliv program na organizování hudby mezi přehrávačem a počítačem mi vždycky pil krev, ale proběhlo to lépe a snadněji, než jsem čekal. Pak jsem přišel na existenci playlistů a samým nadšením jsem tu noc šel spát až o půl druhé ráno.

Pokud by to někdo náhodou nevěděl a v oblasti techniky byl stejně pozadu jako já, playlist je prostě navolený seznam písniček a přímo přes iPod lze tyhle seznamy přepínat. To znamená, že když si (například) navolíte seznam s elektronickou hudbou a s hudbou kytarovou, tak si můžete libovolně podle nálady přepínat jednotlivé seznamy a poslouchat co chcete. Má to tak skvělé využití (nejen) v tréninku, na který jsem byl doposud zvyklý bez hudby.

Trénink s hudbou

Přestože jsem nikdy nebyl moc velkým fanouškem trénování s hudbou a přístroj si kupoval především pro běžné poslouchání, trénink jsem s ním přece jenom zkusil. Moje obavy, že mi sluchátka budou při skákání padat a přehrávač zavazet tahle malá sponka dokonale vyřešila. Zatím se mi nestalo, že by se mi přehrávač odepnul a to ani když jsem skákal flipy. Stejně tak sluchátka v uších drží bez problémů. Co jsem byl zatím zvyklý na ticho a klid, abych se mohl lépe soustředit, tak mi iPod posunul trénink zase někam jinam.

Trénink s hudbou je pro mě další zajímavou zkušeností a musím říct, že se mi tak trénuje lépe. Nechce se vám nic dělat? Nemáte s kým trénovat a samotným se vám nechce? Máte problém s častými pauzami od jednotlivých skoků? Pak vám můžu iPod (či jakýkoliv jiný podobný přehrávač) jenom doporučit, protože po navolení správných songů budete mít energie pořád dostatek a skákat se bude jedna radost. Když jdete trénovat sami, nemáte pocit úplné "opuštěnosti", zkrátka hudba vám dělá společníka.

Doporučené songy

Závěrem bych se s vámi chtěl podělit o několik mých oblíbených písniček, které mě vždycky nabudí a dodají sílu skákat dál. Z různých žánrů je to pět songů (samozřejmě jich poslouchám daleko víc, ale nechci tu jimi spamovat):

Elektro
 • Natasha Bedingfield - If You're Gonna Jump (Paul Oakenfold Remix)
 • Aze - Won't Leave
 • Avicii - Levels (Original Mix)
 • Noel Sanger - Nothing (Mohawk's Pathfinder Dub)
 • Pendulum - Sounds of Life (feat Jasmine Lee)

Kytary
 • Adema - Co-Dependent
 • Anberlin - The Feel Good Drag
 • Breaking Benjamin - Follow Me
 • Limp Bizkit - Shark Attack
 • P.O.D. - The Messenjah

Rap/Hip-Hop
 • Snowgoons - Hold Up (feat R.A. The Rugged Man)
 • Styles of Beyond - Mr. Brown
 • Cyne - Catharsis
 • Jedi Mind Tricks - Razorblade Salvation
 • Bliss n Eso - Zion Bash


Trénujete také s hudbou? Chcete začít? Klidně pište do komentářů :)

Joy - do třetice všeho dobrého z DarkStory

23. září 2011 v 22:15 | DarkS |  DarkStory - videosérie
Třetí snímek z videosérie DarkStory (který je mimochodem už nějakou dobu mém YouTube kanále) jsem zrealizoval a sestříhal poměrně pozdě a - především - kromě hudby nebylo předem nic naplánováno. Přestože většinu videí tvořím na spontánní popud, snímky z DarkStory (dále jen DS) se snažím mít propracované a předně do nich vkládat i nějakou myšlenku. Z toho důvodu jsem na sebe trochu nazlobený, že jsem to tak uspěchal a dalším dílkem do skládačky jenom odsunul celkový děj.

Ale když se na to podívám i z jiného úhlu, tak jsem za zmíněné videjko moc rád. Především proto, že uchovává vzpomínku na několik skvělých dní z prázdnin, kdy se mi poštěstilo trénovat s Litomyšláky a Safem v krásném regionu Toulovcových Maštalí. Ostatně proto se snímek jmenuje Joy - je symbolem toho, čemu se říká radost a užívání si s přáteli v časech, kdy člověk může hodit stereotypní školní povinnosti za hlavu. Mým hlavním snažením bylo (jako obvykle) přenést co nejvíc z té atmosféry na sledovače videa, aby tam aspoň na krátkou chvíli mohl být s námi. V komentářích můžete posoudit sami, jak to dopadlo.

Co se střihu a úprav videa týče, poslední dobou se nebojím experimentovat s kontrastem a výraznými barvami, aby to videu "dodalo šťávu". Myšleno tak, že záběry z přírody jsou sice krásné samy od sebe, ale přece jen, když se zvýrazní některé barvy až do míry nerealističnosti, snímek hned působí jinak. Jako hudební doprovod jsem použil song "Fireflies" od umělce "Owl City", který jsem dost často poslouchal v době oblevy po zimě a na jehož vlně se unášel i po velkou část zbývajících měsíců. Již tehdy jsem si stanovil cíl, že k tomu "prostě musím něco sestříhat". A tak se i stalo. Některé pasáže písničky se přímo nabízí ke zpomaleným záběrům, tak jsem neváhal a nějaké to "slow-mo" tam místy střihl. Ne moc, ale ani ne málo. Výsledkem k mému překvapení bylo video trochu jiného rázu, než na jaký jsem od sebe zvyklý, ale považuji to za pozitivní změnu k lepšímu. Člověk nemůže pořád zůstávat u stejných věcí.


Stejně jako u ostatních videí z DS série, i u tohoto doporučuji přehrávání na celou obrazovku v HD kvalitě. Full HD z technických důvodů není k dispozici. Nicméně doufám, že i ti s pomalejším připojením si video vychutnají.

Za jakékoliv (především konstruktivní) komentáře budu moc vděčný a ocením jakoukoliv radu ke střihu :)

Další snímek z DS ponese název "Change" a s poněkud náročnějším zpracováním pomalu uzavírá kruh celé série a připravuje příběh pro video poslední.

Časy se mění

5. září 2011 v 18:52 | DarkS |  K zamyšlení
Tenhle článek berte spíš jako moje zamyšlení nad tím, co se děje, resp. se událo a projednou se mi - po dlouhé době - opět změnil pohled na parkour.