Joy - do třetice všeho dobrého z DarkStory

23. září 2011 v 22:15 | DarkS |  DarkStory - videosérie
Třetí snímek z videosérie DarkStory (který je mimochodem už nějakou dobu mém YouTube kanále) jsem zrealizoval a sestříhal poměrně pozdě a - především - kromě hudby nebylo předem nic naplánováno. Přestože většinu videí tvořím na spontánní popud, snímky z DarkStory (dále jen DS) se snažím mít propracované a předně do nich vkládat i nějakou myšlenku. Z toho důvodu jsem na sebe trochu nazlobený, že jsem to tak uspěchal a dalším dílkem do skládačky jenom odsunul celkový děj.

Ale když se na to podívám i z jiného úhlu, tak jsem za zmíněné videjko moc rád. Především proto, že uchovává vzpomínku na několik skvělých dní z prázdnin, kdy se mi poštěstilo trénovat s Litomyšláky a Safem v krásném regionu Toulovcových Maštalí. Ostatně proto se snímek jmenuje Joy - je symbolem toho, čemu se říká radost a užívání si s přáteli v časech, kdy člověk může hodit stereotypní školní povinnosti za hlavu. Mým hlavním snažením bylo (jako obvykle) přenést co nejvíc z té atmosféry na sledovače videa, aby tam aspoň na krátkou chvíli mohl být s námi. V komentářích můžete posoudit sami, jak to dopadlo.

Co se střihu a úprav videa týče, poslední dobou se nebojím experimentovat s kontrastem a výraznými barvami, aby to videu "dodalo šťávu". Myšleno tak, že záběry z přírody jsou sice krásné samy od sebe, ale přece jen, když se zvýrazní některé barvy až do míry nerealističnosti, snímek hned působí jinak. Jako hudební doprovod jsem použil song "Fireflies" od umělce "Owl City", který jsem dost často poslouchal v době oblevy po zimě a na jehož vlně se unášel i po velkou část zbývajících měsíců. Již tehdy jsem si stanovil cíl, že k tomu "prostě musím něco sestříhat". A tak se i stalo. Některé pasáže písničky se přímo nabízí ke zpomaleným záběrům, tak jsem neváhal a nějaké to "slow-mo" tam místy střihl. Ne moc, ale ani ne málo. Výsledkem k mému překvapení bylo video trochu jiného rázu, než na jaký jsem od sebe zvyklý, ale považuji to za pozitivní změnu k lepšímu. Člověk nemůže pořád zůstávat u stejných věcí.


Stejně jako u ostatních videí z DS série, i u tohoto doporučuji přehrávání na celou obrazovku v HD kvalitě. Full HD z technických důvodů není k dispozici. Nicméně doufám, že i ti s pomalejším připojením si video vychutnají.

Za jakékoliv (především konstruktivní) komentáře budu moc vděčný a ocením jakoukoliv radu ke střihu :)

Další snímek z DS ponese název "Change" a s poněkud náročnějším zpracováním pomalu uzavírá kruh celé série a připravuje příběh pro video poslední.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama