Daniel Arroyo

8. října 2011 v 13:42 | DarkS |  Inspirace a ostatní
Už bylo na čase, abych se zmínil o další osobnosti do rubriky Inspirace. O tomhle člověku mám v plánu napsat už delší dobu, ale dostal jsem se k tomu až dnes. Řeč je o Danielovi Arroyo.Nemám to moc ve zvyku, ale když už ty informace mám, rád bych sem napsal Dannyho životopis (jak je uvedený na stránkách WFPF).

Daniel Valentin Arroyo

Daniel je narozený 14. února 1987 ve Fort Riley v Kansasu. Je portorikánec. Jeho otec pracoval v armádě, což vedlo k přisné a disciplinární výchově. Když bylo Dannymu 13 let, jeho rodiče se rozvedli a od té doby žil s matkou, zatímco jeho bratr žil s otcem. Přestěhovali se do Tampy (Florida), kde nenáviděl svůj život až do posledních let. Absolvoval Riverviewskou střední školu a začal studovat na Hillsboroughské Univerzitě. Na přelomu února a března roku 2010 mu zemřel otec, babička a děda. Parkour mu byl v tomhle směru cestou, jak se vyrovnat se ztrátou blízkých a posunout se do budoucnosti.


Danny měl k pohybu blízko odjakživa, ale tvrdí, že naplno se parkouru věnuje nějak čtyři roky. V minulosti se věnoval mnoha různým sportům - fotbalu, plavání, bowlingu, wrestlingu, break-dancingu, posilování, in-line bruslím a basketu. Miluje pohyb, ať už se jedná o cokoliv. Zkouší všechno, co by mu mohlo pomoci rozvinout jeho pohybový potenciál a zdokonalit schopnost porozumět prostředí, se kterým se setká.Nemusím snad zdůrazňovat, jaký respekt k Dannymu chovám. Je to pan Traceur s velkým T, který si v životě prošel jednou z nejtěžších zkoušek, ale přesto se rozhodl bojovat dál a zasvětit duši pohybu. Kdybych měl o někom říct, že žije parkour, pak by to byl právě Danny. Jak sám říká, ,,parkour never came to my life, because it's always been there".


Pokud vás Danny zaujal a chtěli byste se podívat na víc jeho videí, navštivte jeho YouTube kanál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama