Prosinec 2011

Zamávat roku změn a vstříc neznámému

31. prosince 2011 v 17:10 | DarkS |  Ze života traceura
Tyhle články na konec roku jsou vždycky peklo. Člověk se snaží sebevíc a nakonec z toho stejně vylezou dva odstavce, na které si nikdo za pár dní nevzpomene. Ale to je jedno, dnešek není dnem, kdy bych si měl na něco stěžovat :)

Je na místě abych řekl, že jsem si rok 2011 užil. Dostal jsem se do měst, kam jsem se dostat chtěl, poznal fůru nových lidí a (především na jaře a na podzim) jsem na sobě zapracoval. Konečně jsem se poznal s Ravenem :) a se zbytkem lidí z Ostravy, poznal jsem fajn kluky z Kroměříže (jak mladší, tak i ty starší :)), zatrénoval na bezchybných spotech v Přerově a stejně tak jsem se seznámil víc s klukama ze Sans Encombre (prostřednictvím Blanska), In Motion a i Urban Sense (jmenovitě především Marek Kvapil, Lukas Sulas, Sahir a Jim :)). Mimo to jsem se navíc seznámil s místními skákači v Londýně, zatrénoval s Chimou a poté na Brněnském Vítání Podzimu II. poznal víc Enzu a Dalse :) Za zmínku stojí určitě setkání se Sahirem a pár dní, co jsem měl možnost s ním trénovat, které bylo ne zrovna šťastně ukončeno jeho naraženým kolenem.

Když to tak vezmu, těch lidí se mi vybavuje stále víc a nesmím tedy zapomenout ani na setkání s Tomcanym, který byl v Brně na víkend. Dál musím zmínit Hipoxe, u kterého jsem přespal po jarním Pražském JAMu, pokecal s ním o lidech a následně o Kubovi Hitzovi, který mě provedl po Praze a zavedl na méně známé spoty. Těch jmen je čím dál tím víc a víc, a tak raději zmíním už jen Litomyšláky, se kterýma jsem trénoval v půvabném přírodním prostředí Toulovcových Maštalí. Omlouvám se zbytku lidí, které jsem nevyjmenoval, ale když jsem se začínal rozepisovat tak jsem ani neměl ponětí, že je toho tolik :D dík prostě patří všem, se kterýma jsem měl letos možnost trénovat :)

Jedinou věcí, která mě dost zamrzela, byl úraz mého dobrého kamaráda Karase, který mě ještě s Hennym dovedl k parkouru. Přecenil svoje síly a nechtěl se vzdát výlezu na jednu kotelnu, šel přes bolest a doplatil na to. Přetržená achilovka ho poznamenala víc jak na půl roku, doted se zotavuje a já bych mu tímto textem rád popřál brzké uzdravení, ať s námi zase může skákat jako dřív :)

Původně jsem plánoval video za celý letošní rok, ale těch materiálů je tolik, že jsem skončil někde u léta. Snad to ale dodělám brzo a za pár dní to tu bude :)


Do nového roku přeji vše nejlepší, hodně úspěchů a radosti, málo úrazů, spoustu nezapomenutelných zážitků s přáteli a všechno to dobré, co k parkouru patří ! :)


Různí lidé, různý styl

16. prosince 2011 v 16:00 | DarkS |  Inspirace a ostatní
V těchto deštivých dnech (aspoň v mém případě), kdy člověk přijde ze školy/práce domů za tmy a jít ven trénovat se mu zrovna dvakrát nechce, často ve volných chvílích nastupuje sledování parkourových videí. Jelikož právě videa patří mezi můj koníček a poměrně dost se zajímám o všechny možné snímky, vybral jsem pro vás několik videí, co mě zaujalo :)

Pohled do zrcadla

13. prosince 2011 v 22:15 | DarkS |  Cíle a výzvy
Musím říct, že letošní rok utekl poměrně rychle. Nechci dělat předčasné závěry, protože nás ještě čekají kouzelné Vánoční svátky, ale je mi celkem jasné, že za tu dobu už nic moc nedoženu. Řeč je teď o Cílech a výzvách do roku 2011. Když se teď na to vše zpětně podívám, jde vidět naprosto jasně rozdělení roku na období, kdy jsem se Cílů držel a pracoval na nich, a pak na období, kdy jsem se na ně vykašlal a dělal si to, co se mi zachtělo. O to překvapivější se ale ve výsledku může zdát to, že jsem určitou část Cílů dodržel a zapracoval na nich, i když jsem je vůbec neměl na očích a nijak se na ně nesoustředil.

Kam jsme se to dostali?

7. prosince 2011 v 12:08 | DarkS |  K zamyšlení
Každý z nás určitě zná to rozjímání před spaním, kdy se člověk marně snaží usnout a jen se převaluje ze strany na stranu. Stejně tak tomu bylo i tuto noc u mě, nemohl jsem spát, přestože bylo nějak půl druhé. Napadlo mě, že si tak nějak zrekapituluji celý dnešní (včerejší) den, co měl původně v plánu a co jsem udělal, stejně tak co budu dělat den následující. Netrvalo tomu dlouho a byl jsem myšlenkami u parkouru, konkrétně v Lisses, kam se o letních prázdninách 2012 chystám jet a neskutečně se na to těším. Vybavilo se mi video Tima 'Livewire' Shieffa s názvem Livewire GOES: Lisses, které Tim zveřejnil poměrně nedávno. A v ten moment jsem si uvědomil něco, co mi už delší dobu unikalo.