Pohled do zrcadla

13. prosince 2011 v 22:15 | DarkS |  Cíle a výzvy
Musím říct, že letošní rok utekl poměrně rychle. Nechci dělat předčasné závěry, protože nás ještě čekají kouzelné Vánoční svátky, ale je mi celkem jasné, že za tu dobu už nic moc nedoženu. Řeč je teď o Cílech a výzvách do roku 2011. Když se teď na to vše zpětně podívám, jde vidět naprosto jasně rozdělení roku na období, kdy jsem se Cílů držel a pracoval na nich, a pak na období, kdy jsem se na ně vykašlal a dělal si to, co se mi zachtělo. O to překvapivější se ale ve výsledku může zdát to, že jsem určitou část Cílů dodržel a zapracoval na nich, i když jsem je vůbec neměl na očích a nijak se na ně nesoustředil.


Kdybych měl srovnat progres za loňský rok a rok letošní, jen hodně těžko by se mi posuzovalo, kde je rozdíl znatelnější. Za rok 2010 jsem se naučil spoustu nových technik a dal jim hrubou kostru, kdežto v letošním roce se mi mnohonásobně zvýšila kontrola v pohybu a dostal jsem se tak i ke věcem, které jsem nikdy předtím neovládal a měl z nich strach. Je ale trochu s podivem, že jsem nějak podvědomě ale tušil, že se k některým věcem časem dostanu a to i v případě, kdy se přímo o ně nesnažím. Ukázkovým příkladem jsou cat leapy, které jsem nikdy moc neskákal a odjakživa se bál skákat je do úrovně, kdežto letos se mi v nich kontrola mnohonásobně zvýšila, blok zmizel a dokonce jsem na ně zpracoval tutoriál.

Zpátky ale k 2010 x 2011. Jak už jsem říkal, v minulém roce přicházely na řadu nové možnosti a techniky, kdežto v 2011 jsem spíše zapracoval na již naučených technikách a soustředil se spíš na pohyb jako celek. Níže uvedená videa vám můžou dát představu o tom, jak zde svůj progres popisuji. První video je z mých začátků, druhé je za loňský rok a poslední za jaro a léto 2011. Posuďte sami;Mimo videa a zachycení méhl zlepšení se v obrazu bych chtěl ale mluvit o (mnou pořád zmiňovaných) Cílech a výzvách do roku 2011. Níže bude následovat seznam všech určených cílů, kde budou zeleně splněné věci, nesplněné červeně a ty, ke kterým jsem se vůbec ani nedostal, budou přeškrtnuté. V tomhle bodě sám nevím, jestli bude seznam sytě červený, nebo budou splněné a nesplněné políčka půl na půl.


Musím říct, že mě seznam poměrně překvapil a to v pozitivním slova smyslu. Čekal jsem spíš, že bude v druhé části téměř celý červený. Napadá mě teď myšlenka, že vlastně není ani tak důležité, jak se člověk na svoje vytyčené cíle soustředí, spíš jako to, že si vůbec nějaké cíle vytyčí :) tak či tak jsem se svým pokrokem spokojený, i kdyby celý seznam cílů zářil červeně :)

Závěrem chci jenom zmínit, že pracuji na sestřihu všech nepoužitých a i některých použitých záběrů za celý letošní rok. S tím, že použiju opravdu téměř veškerý materiál a celková délka videa je mi celkem jedno. Jsou to vzpomínky na bezpochyby jedno z nejlepší období mého života a zaslouží si být zpracovány, když od toho účelu mám kameru :)

Do konce roku ode mě čekejte minimálně ještě jeden článek, zatím se mějte a užívejte posledních chvil 2011! :)


DarkS
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hroch hroch | 14. prosince 2011 v 14:19 | Reagovat

Tož krůtorské video! fakt dobrý. chtěl bych se tě zeptat, co máš za kameru? :-D

2 DarkS DarkS | Web | 14. prosince 2011 v 19:03 | Reagovat

díky za koment, točím na Panasonic HDC-SD10 :)[1]:

3 hroch hroch | 21. prosince 2011 v 13:52 | Reagovat

Joj O_O, to je celkem palka. Tak uz chapu ten kvalitni obraz ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama