Různí lidé, různý styl

16. prosince 2011 v 16:00 | DarkS |  Inspirace a ostatní
V těchto deštivých dnech (aspoň v mém případě), kdy člověk přijde ze školy/práce domů za tmy a jít ven trénovat se mu zrovna dvakrát nechce, často ve volných chvílích nastupuje sledování parkourových videí. Jelikož právě videa patří mezi můj koníček a poměrně dost se zajímám o všechny možné snímky, vybral jsem pro vás několik videí, co mě zaujalo :)


Jako první bych rád zmínil zrzka s přezdívkou Shogo, který skáče v Polsku. Má trochu odlišný styl od většiny lidí, co znám, především si ale všimněte jeho flipů, s jakou lehkostí je skáče a do jaké výšky ho to až nese. Dost mě zaujal.

Dále je tu naopak čistě parkourové video, které konečně odbočuje z řady všech dálkařů a namísto toho se traceur Zika ze Srbska zaměřuje na schopnost pohybovat se i v neobvyklých situacích.

Jako další video tu MUSÍ být inspirační snímek "You can..." od Vlada Erovikova. K tomuhle člověku se v budoucnu určitě vrátím, protože je to traceur, který si podle mě zaslouží uznání stejnou měrou jako Danny Ilabaca. Neuvěřitelné věci provedené s lehkostí a samozřejmostí tohoto skákače z jižního Ruska (SouthParkour) charakterizují a mnozí nad nimi doteď udiveně kroutí hlavou. Když se ale podíváte pozoroně, zjistíte, že to není blázen jako většina rusů, ale člověk, který to má v hlavě srovnané a do všeho jde s jistotou. Jak říkám, zcela určitě se k němu na blogu ještě vrátím.

Předposledním videem, o kterém bych se chtěl zmínit, je videjko Marka Bariho, slovenského traceura, se kterým jsem se seznámil na podzimním JAMu v Praze. Marek trénuje už nějakou dobu a prošel si celou řadou pokroků a změn, které se odehrávaly na slovenské parkourové scéně. Je zajímavé pak pozorovat jeho styl pohybu, kde má v mnoha pohybech kontrolu a překvapuje jak kreativností, tak poměrně velkými skoky bez kontaktu.

A posledním videem, které uzavírá dnešní inspirační článek a krásně doplňuje různé druhy tréninku, není nic jiného než atmosférický snímek mého dobrého kamaráda Dana 'Safa' Cigánka, který trénuje převážně v přírodním prostředí. Na videu níže můžete vidět jednak jeho uvolněný styl (který se mi osobně moc líbí), ale především umění pohybovat se bosky. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jít trénovat bosý je úžasná zkušenost a ze Safova videjka In Touch můžete opravdu cítit tu jeho radost z pohybu a pocit s tím spojený.

Doufám, že se vám aspoň většina videí líbila a zaujmula vás :) je docela možné, že se tu v poslední době budou podobné články objevovat často.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bob Bob | 23. prosince 2011 v 19:00 | Reagovat

Dobrá sbírka, díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama