Kalenji Success x Kalenji Ekiden 50

15. února 2012 v 22:24 | DarkS |  Boty na trénink

Před pár dny mi konečně došly očekávané boty Success, o nichž jsem se už zmiňoval v srpnovém článku. Pro ty, kteří článek nečetli nebo se jím číst nechce, jenom podotknu, že se jedná o model boty navržený proto, aby imitoval původní model Kalenji Success, který se dnes již nevyrábí. Jelikož původní boty bohužel nemám k dispozici (přestaly se vyrábět zhruba v roce 2008), porovnal jsem aspoň nynější model Kalenji Ekiden 50 s novými botami Success.


TECHNICKÉ PARAMETRY


GRIP


Musím teda říct, že obě boty drží na zdech perfektně, ale Success jsou v tomhle případě ještě o něco lepší. Takovou přilnavost jsem snad zpozoroval jedině u nových Dart VI a i tam bych možná váhal. Otázkou je, jak tomu bude po nějakém čase, kdy se podrážka "sjede" a bude už ošoupaná. Co se týká tyček a zábradlí, jednolitá podrážka u "successek" opět vítězí.

Ekiden: 95%
Success: 100%
Ekiden x Success: 0:1

HMOTNOST


Zde jednoznačně vítězí Ekiden 50. Oproti Success botám jsou opravdu nesrovnatelně lehčí. Je sice pravda, že v oblasti kotníku nejsou tak stabilizované a pevné jako successky, ale hmotnostní rozdíl je opravdu znatelný. V tomhle ohledu mě Success zklamaly.

Ekiden: 100%
Success: 70%
Ekiden x Success: 1:1

KOMFORT

Na tomto místě je velmi těžké určit, která bota je lepší. V "ekidenkách" se člověk cítí pohodlně především kvůli lehkosti boty, kdežto naopak v successkách má člověk opravdu pocit, že má něco na nohách a jeho chodidla jsou dokonale chráněny. Zde je skóre nerozhodné.

Ekiden: 95%
Success: 95%
Ekiden x Success: 2:2

DESIGN


Hodnocení vzhledu a stylu boty je vždy to nejméně přesné, protože je vždy do určité části subjektivní. Nicméně je zde vidět, že oku lahodí především propracovaný design bot Success a Ekiden 50 zůstávají daleko za nimi. Někteří mohou volit ekidenky jako hezčí, nicméně osobně si myslím, že successky připomínají i běžnou botu na nošení a lidem se zalíbí více.

Ekiden: 70%
Success: 100%
Ekiden x Success: 2:3

TLUMENÍ

Zde je nutné se pozastavit. Díky své robustnosti jsou Success perfektně odtlumené a skvěle fixují kotník a nohu. Na druhou stranu díky velké tlumící vrstvě člověk nemá potřebný kontakt se zemí, který je nezbytný pro celkovou kontrolu v technikách. Ekiden jsou naopak boty, ve kterých člověk téměř cítí materiál pod sebou a skvěle se přizpůsobují okolí. Opět je to na osobní preferenci, protože kde někomu může vadit silná vrstva tlumící gumy, tam může druhého zachránit při velkém cat leapu.

Ekiden: 100%
Success: 100%
Ekiden x Success: 3:4

UTAHOVÁNÍ

Ač by se mohlo zdát, že při své propracovanosti jsou Success technicky lepší, Ekiden drží na nohou daleko lépe. Při správných tkaničkách se vám za celý odpolední trénink téměř nepovolí.

Ekiden: 100%
Success: 80%
Ekiden x Success: 4:4

PROMOČENÍ

Jednoznačná výhra pro successky. Ekidenky jsou díky své lehké konstrukci náchylné na promočení, kdežto successky odolávají i sněhu.

Ekiden: 80%
Success: 90%
Ekiden x Success: 4:5

VÝDRŽ

Jasná dominanta nových Success. Bota je odolná a podrážka se prozatím tváří tak, že ji bude dost těžké strhnout. Naopak Ekideny se téměř hned roztrhají a dílkovaná podrážka se hned odloupne. Navíc successky mají vyřešený problém s trháním postranní síťoviny, kde je zesílená vrstva.

Ekiden: 70%
Success: 100%
Ekiden x Success: 4:6

CELKOVÉ HODNOCENÍ TECHNICKÝCH PARAMETRŮ: EKIDEN - 88%, SUCCESS - 91%

OBCHODNÍ HODNOCENÍ


CENA

Zde přidám body ekidenkám, protože s cenou 379 Kč se řadí mezi nejlevnější tréninkové boty a jen těžko můžou být překonány. Naproti tomu successky stojí 17 liber (cca 476 Kč) a to jen když nepočítám poštovné.

Ekiden: 100%
Success: 90%
Ekiden x Success: 5:6

DOSTUPNOST

A opět vítězí Ekiden 50. Dostupné jsou v jakémkoliv Decathlonu (momentálně jsou v ČR dva, jeden v Liberci a druhý v Ostravě, plánuje se i další v Praze), kdežto Success se prodávají POUZE v Decathlonech v Anglii. Nutno podotknout, že Decathlon v ČR ani v UK neposkytuje možnost objednat si boty on-line a tak nezbývá, než mít nějakého známého v dané oblasti, který vám boty sežene a pošle (tak jsem to řešil se successkami).

Ekiden: 60%
Success: 40%
Ekiden x Success: 6:6

CELKOVÉ OBCHODNÍ HODNOCENÍ: EKIDEN - 80%, SUCCESS - 65%

Jak můžete vidět, celkově jsou boty vyrovnané. Po technické stránce jsou sice lepší boty Success, ale kvůli špatné dostupnosti si spíše většina lidí pořídí Ekiden 50. Navíc, jak už jsem říkal, vybírat mezi těmito dvěma typy je spíše osobní preferencí, jestli máte raději robustní boty, které dobře tlumí a něco vydrží, nebo rádi skáčete spíše v lehčích botách, kdy cítíte zem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 scar scar | 16. února 2012 v 19:03 | Reagovat

ono by taky chtělo porovnávat s novýma ekidenama 50 .. tyhle už nejdou sehnat :/

2 DarkS DarkS | Web | 16. února 2012 v 20:08 | Reagovat

[1]: dafuq?

3 Scar Scar | 17. února 2012 v 13:55 | Reagovat

Když přijedeš do decathlonu teď tak tyhle staré ekideny už prostě nemají .. teď jsou tyhle http://www.decathlon.co.uk/media/808/8088804/zoom_asset_39325655.jpg

4 DarkS DarkS | Web | 17. února 2012 v 18:24 | Reagovat

[3]: tak to se stydím, že o tom nevím, že se prodává novej model vím, ale že ten starší, o kterým i píšu, se už neprodává, to je mi novinka...

5 Honza Honza | 4. října 2013 v 17:39 | Reagovat

Čau mohli by jste mi poradit kde si tyhle boty mám sehnat?? Koukal jsem na oficiální stránky kalenji ale tam to objednat do ČR nejde. :-?

6 ViktrozUnoff ViktrozUnoff | E-mail | Web | 28. května 2017 v 22:56 | Reagovat

Мы торопимся пригласить на наш интернет-портал парней и взрослых мужчин, желающих купить <a href="http://viagra-tablet.ru/">tadasoft 20</a>  и похожие лекарственные вещества по самой низкой стоимости в Интернете.

Мы продаём только лицензионные таблетки, произведенные на самых лучших фармацевтических фабриках Европы и США.

Благодаря минимальному числу посредников между изготовителями и покупателями, наша виртуальная аптека продаёт лекарственные препараты для увеличения потенции по самым низким ценникам.

7 Andrewdox Andrewdox | E-mail | 8. června 2017 v 18:52 | Reagovat

It may be astonishing that will lace top hairpieces with regard to dark-colored girls have become a extremely popular design to see females coming from all avenues of life. A large part of these <a href=http://humanhairwigsforblackwomen.us/>Human Hair Wigs</a>
is due to well-known styles collection through celebrities to do this <a href=http://divatresswigs.org/>Wigs</a> movie star look.

Women who're enthusiasts <a href=http://wigsforwomenx.com/>Wigs For Women</a>
involving celebrities want to emulate that very same type nevertheless at reasonable prices. This particular form of curly hair and type is truly inspired by the stars.

However, which is not the one reason <a href=https://wigsforwomens.com/>Cheap Wigs</a> they've got turn out to be very popular. Regarding stars and those that are certainly not stars, putting on the appearance of wide lace top front wigs pertaining to dark girls is just a matter of ease since they are simple to use, easy to take off and simple <a href=http://wigsfor-women.us/>Human Hair Wigs</a> to maintain. These kind of hairpieces are not because distressing as making use of exts and present your false impression that the hair is really expanding <a href=http://wigsforblackwomes.com/>Wigs</a>
completely from the actual remaining hair.

8 Lesliebup Lesliebup | E-mail | 10. června 2017 v 20:25 | Reagovat

After you have all of your products, you are ready to put together your own personal <a href=http://wigsforwomen.org/>Wigs For Black Women</a>
your hair. Before installing the lace wig, you will need to condition and wash your own hair. And also hardwearing . hair wholesome and scalp from  <a href=http://wigsforwomenover50.net/>Wigs For Women</a>
itchiness, a great wash and deep conditioner are proposed. Ensure that the locks is completely dry and moisturized. A trim is also encouraged if you have damaged hair or split ends. One of the primary top reasons to <a href=http://wigsforwomenblack.org/>Wigs</a>
put on a lace wig is promote healthy hair although experiencing overall flexibility.

Soon after washing the hair and carrying out any of the advised locks remedies, you may have 2 options. Some girls opt to put on a skin area <a href=http://wigsforwomenblacksale.com/>Wigs For Women</a>
toned wig limit within the lace wig for security and some basically remember to brush their locks then and back apply. If you choose to dress in the wig limit ensure that it complements your epidermis strengthen. You are able to braid your hair under the cover or perhaps wrap it.

A wonderful idea to create a much more realistic seeking head is to use Ace bandage. Ace bandage is a very <a href=http://wigsforwomenblacksale.com/>Wigs For Black Women</a>
affordable sporting bandage for muscle traumas which can be bought on your local pharmacy. It clings to alone so no fasten or tape is used for your your hair or head. The feel in the bandage provides a bumpy physical appearance which mimics the scalp appearance below the lace front wig. It merely <a href=http://wigsforwomenblack.org/>Wigs For Black Women</a>
needs to be twisted throughout the brain both along with a consistent wig cover or directly to your hair. Make sure to purify your hair line with rubbing alcoholic beverages and permit it to dry totally.

9 Artevabeisk Artevabeisk | E-mail | Web | 24. července 2017 v 19:06 | Reagovat

Основные способы реставрации чугунных ванн, доступные на Украине

Самым практичным вариантом реставрации ванн является реставрация с применением синтетического акрила, который аккуратно сливается по стеночкам ванной и создает новую, идеально белую эмаль.

Из всех сортов акрила, что могут применяться в течение такой реставрации, лучше всех себя показал Plastall: он очень крепко держится на обезжиренных стенках старой ванной, полностью затвердевает за один день и может служить до двух с половиной десятков лет.

Учитывая востребованность этого материала, его нередко пытаются подделать, в том числе не чистые на руки рабочие. Чтобы не нарваться на подделки и вести дела с проверенными специалистами — заходите на наш сайт https://plastall.com.ua/portfolio/vladimir-volynskiy.html  у нас вы можете купить все материалы или заказать работу под ключ

10 morgancd1 morgancd1 | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 0:05 | Reagovat

Started unusual spider's web stand out
http://analplug.tobuy.in/?gain.kasandra
erotic coupons adultvideo erotic sex erotic women erotic audio book

11 VirgilSkerS VirgilSkerS | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 4:52 | Reagovat
12 CoffeeLick CoffeeLick | E-mail | 10. září 2017 v 9:25 | Reagovat

 • Он защищает зубы от кариеса. Жасмин в некотором роде ухаживает за полостью рта.

13 stacieru1 stacieru1 | E-mail | Web | 14. září 2017 v 9:46 | Reagovat

Hi new website
http://ashlynn.pornpost.in/?epoch.tabitha
  free trial singles phone chat adulot singles com women looking for men nsa girls in delhi simple wedding invitations

14 jocelynhe69 jocelynhe69 | E-mail | Web | 14. října 2017 v 21:34 | Reagovat

Started untrodden spider's web project
http://date.top.yopoint.in/?leaf.katerina
  internet dating scams ghana pay per lead programs date with married woman dating we female personal trainer

15 lawrencedm4 lawrencedm4 | E-mail | Web | Pondělí v 23:27 | Reagovat

Sexy girls posts    
http://asian.erolove.in/?net-toni
   erotic illustrations erotic sound urdu erotic stories erotic e books

16 imogenenr2 imogenenr2 | E-mail | Web | Úterý v 22:20 | Reagovat

Lewd blog pictures from internet  
http://men.sexblog.pw/?jimena
  korean erotic erotic phrases erotic events japanese erotic art erotic voice

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama