Říjen 2012

Není čas!

16. října 2012 v 22:25 | DarkS |  Ze života traceura
Yann Hnautra mi o prázdninách v Lisses řekl, že každý člověk je na tom stejně - má osm hodin na spánek, osm hodin na práci a zbylých osm hodin na svoje věci. Poslední dobou si totiž čím dál tím častěji všímám, jak jenom bezmocně nadávám na nedostatek času, kdy bych mohl jít trénovat. Pravdou ale je, že se pár věcí změnilo.

Už někdy na jaře jsem psal o tom, že je důležité zasvětit trénink životu namísto opačného způsobu. Zdá se, že tohle tvrzení u mě konečně nabralo reálné podoby. Trochu jsem přehodnotil školu. Předtím jsem dostával špatné známky jenom proto, že jsem byl líný do školy něco dělat. Když se to tak ale vezme, škola je vlastně mou prací - je to odraz toho, jak zodpovědně se stavím k vlastnímu životu. Naučit se trávit čas nad tím, co mě nebaví, je reálná průprava do dalšího zaměstnání a mimo to se dá aplikovat i v tréninku. A proč bych musel mít pětky a čtyřky, když můžu mít dvojky či trojky?

Akorát redukovat trénink na pár hodin v týdnu mi stále dělá problém. Ve výsledku, kdy si po celým dnu ten čas udělám, už stejně většinou nemám vůbec chuť jít skákat a budu si s tím holt muset nějak poradit. Zápěstí se mi už lepší, tak mám v plánu jej postupně zatěžovat, aby si zvyklo. Kromě toho chci také pilovat dopady a celkově si "vyčistit" styl, stejně tak skákat front flip, na který jsem úplně pozapomněl a dělá mi problém přeskočit průměrně vysokou žíněnku v tělocvičně. Je toho zkrátka víc a i když jedu v trochu jiném tempu (rychlejší životní, pomalejší tréninkové), doufám, že to nakonec bude v nejlepším pořádku a zvyknu si :)

Jo a mimochodem, můžete ode mě zanedlouho očekávat další videjko, tentokrát točené už na nový foťák :)