Rok 2012 na dlani

15. prosince 2012 v 16:16 | DarkS |  Ze života traceura
Vzhledem k tomu, že jsem dlouho, DLOUHO nic nenapsal, chtěl bych si (a taky vám, těm pár lidem, co čtou můj blog :D) to tímhle článkem trochu vynahradit. Řeč bude jak o Cílech do 2012, tak o mém celkovém dojmu z uplynulého roku, a na závěr jako bonus video :).


Abych byl zcela upřímný, z Cílů do 2012 jsem nedodržel téměř nic (:D), ale nijak mě to netrápí, k věcem, ke kterým jsem se chtěl dostat, jsem se nakonec dostal a - jak tomu často bývá - získal jsem daleko víc, než jsem očekával. Chtěl jsem překonat strach z výšek, ze salt, podívat se do Lisses a být konečně šťastný. Vše z toho se mi splnilo. A ohledně toho, že nelétám osm stop kongem do préca... oproti tomu mi to přijde úplně podřadné :).

Začněme tedy tím, co jsem si původně do letošního roku naplánoval; po rozkliknutí odkazu můžete vidět, co všechno jsem splnil (zeleným písmem), co ne (červeným písmem) a co ano, ale ne tak, jak jsem si představoval (oranžově):

Cíle a výzvy 1 a Cíle a výzvy 2

Jak můžete vidět, opravdu je skoro celý seznam červený. Docela značnou část roku (odhadem tři měsíce) jsem byl také buď nemocný, nebo zraněný (zápěstí). Troufám si říct, že právě tato doba se na mě podepsala nejvíce. K mnoha věcem jsem změnil přístup, ať už šlo o trénink, nebo o můj osobní život. Netvrdím, že to bylo vždy jednoduché, ale člověk si občas musí projít těžkým obdobím, aby pak mohl uvítat období dobré s daleko větší vděčností. Pokud bych to měl říct narovinu a jednoduše, přijde mi, že jsem dospěl. Srovnal jsem si priority a naučil se jít za tím, co skutečně chci.

Přestože každé období, kdy jsem byl doma a netrénoval, mi něco přineslo, největší zkušeností pro mě byl jednoznačně výlet do Lisses, setkání s Yannem z Yamakasi a ke konci trénink se samotným Davidem Bellem. Dalo by se říct, že při odletu a příletu jsem byl tím stejným člověkem, ale s rozdílným přístupem. Nic moc se toho nezměnilo, akorát jsem se osvobodil od toho neustálého strachu, který jsem v sobě nosil. Jistě, nosím jej v sobě i doteď, ale cítím daleko větší volnost, než jsem měl předtím. Touha ohromit druhé nezmizela, pořád ji v sobě nosím, ale poznám ji a nesnažím se jí dávat prostor. Snažím se být tím, kým skutečně jsem a zároveň tím, jakým bych chtěl být.

Je mnoho lidí, kterým bych chtěl za letošní rok poděkovat, ale zásadní jména, která musím zmínit, jsou: Hunk, Mike Pernica, David Karas, Peťa Vespalec, Riči, WeXly, Zony, Sahir, Peťa Kykal, Martin Staňa, Šamik, Pag a Roxy. Určitě by se jich našlo víc, ale právě u těchto lidí cítím, že mi dali možnost stát se lepším, pomohli mi v nejhorším a ukázali směr, jakým mám jít.

Na závěr tedy slibované video za letošní rok :) užijte si ho a přeji krásné prožití Vánočních svátků a mnoho ŠTĚSTÍ do Nového roku! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama