Go on 100%

25. srpna 2013 v 14:57 | DarkS
Psaní dnešního článku začínám trochu netradičně, a to s puštěným songem Beautiful od Eminema, který má pro mě trochu hlubší význam. Ale k tomu se dostanu později. Tento článek bych chtěl věnovat všem, kteří někdy stáli v životě na rozcestí a nemohli se rozhodnout.


Začnu tím, že jsem na tom někdy na konci června nebyl moc dobře po psychické stránce. Taková byla pravda, já si namlouval, že je vše v pořádku, když můžu dál trénovat, mám dobré výsledky ve škole a dva měsíce volna před sebou. Pravdu jsem si přiznal až po prvním týdnu prázdnin, kdy jsem měl spoustu příležitostí skočit si věci, na které jsem měl, ale ve výsledku je nechal "na potom". Chtěl jsem si dát nějaké ultimátum a napadlo mě, že přijedu trénovat za Sahirem, aby mě dal trochu do parády. Podstoupím cokoliv, jen ať mi vrátí moji cílevědomost a odvahu. Domluvili jsme se tedy, že přijede do Brna u příležitosti vystoupení kdesi na Moravě, avšak tento plán selhal, protože si na jamu v Bánské Bystrici zranil ruku.

Následovalo deset dní s Parkour Campem v Brně, na který jsem se moc těšil. Akce byla podle mě daleko lepší než loňský rok a kupodivu s ničím nějak nebyl problém. Camp jsem si opravdu užil, byl jsem vděčný za příležitost naučit kluky něco nového, zdokonalil jsem se ve stolním fotbálku... ale pořád jsem necítil, že se posouvám dál.Dalších pár dní jsem začal s Hunkem pracovat na jeho i mém novém videu. Nápad na video byl iniciovaný především touhou zmapovat můj progress a zároveň motivací jít do nových skoků. Když práce započala, byl jsem z některých věcí nadšený. S tímto nadšení jsem pak odjížděl za Tonym do Chocně (kterému to slibuji už doby, co se známe), kde mě tamější atmosféra trochu zklidnila (koblihy, cyklisti, koupák, pizza... Tonymu se to žije) a celá akce byla završena čajovnou ve Vysokém Mýtě (tedy Mejtě, jak by řekli místní), kde jsem si skvěle odpočinul. A následoval jeden z nejlepších víkendů za poslední dobu, s Maxem, Vespou, Ondrou Pospíchalem a Áronem jsme byli u nás na chalupě. Palačinky z mléka přimo z kravína, koupání na Adama v lesní tůňce s ledovou vodou, grilování masa v krbu, flipování přes potok, záchrana ropuchy z rozbořené zídky, devítihodinové skákání na pískovcových skalách v lokalitě Toulovcovy Maštale, překonaný strach z několika skoků... prostě to nemělo chybu, kluci mi vnesli do života ztracenou chuť po dobrodružství. Na ten víkend budu vzpomínat ještě hodně dlouho.A zpátky do Brna, kde jsem se ani moc neohřál a už jel do Mnichova na proslulý FAM JAM. Pro ty, kterým to nic neříká, jedná se o mezinárodní trénink formou workshopů, kde třicet světoznámých osobností z parkourové a free runningové scény připravuje pro účastníky program. Letos měli být v coach týmu i jména jako Daniel Ilabaca, Steel a Phosky z GUP, Aral Roca a Marc Defo z Born to trace, Ivan Savchuk, Shade, Vlad Erovikov, Bjarke Hellden... a mnozí další. Na JAM jsem byl domluvený s Lubem a Zdeňou z Campu, sraz byl v Olomouci, kde měl Luba vyhlídlý spoj. Tak jsme se teda sešli v Olomouci, šli na pokladu a tam nám řekli, že jsme si to měli zařídit minimálně tři dny dopředu a takhle nás to vyjde na 1 500 Kč jenom na cestu tam za každého. Tak jsme chytli aspoň vlak do Prahy, který stál jenom 220 Kč. Cestou jsme obvolávali známé, aby nám našli spoje, protože se nám nešlo připojit na net v mobilu. Špatná zpráva byla ta, že Student Agency bus je už na pár dní dopředu obsazený. Hups.

Když jsme dojeli do Prahy, šli jsme pozjišťovat všechny spoje. Kluci našli zpáteční jízdenku za 1 600 Kč na každého, já šel zkusit pokladnu pro mezinárodní spoje. Málem mě to složilo, když mi pokladní oznámil, že jízdenka do Mnichova stojí 1236 Kč pro každého. Okamžitě jsme ji koupili a utíkali na vlak, který nás v průběhu šesti hodin zavezl až přímo do bavorské metropole. Dorazili jsme kolem jedenácté večer, kluci pomocí všech složitých algoritmů vypočítávali, jak se dostat do haly. Díky předchozím zkušenostem z Lisses a výborné angličtiny místních jsem je trochu vytrollil, hned se zorientoval, našel metro a jeli jsme. Pak jsme se zeptali nějakého dobráka u výstupu, jak se dostaneme na Frankenthaler Straße. Obešli jsme několik bloků, pak se vraceli zpátky, ale nakonec došli cíle. Dal jsem si zasloužený řízek a dalšího rána chytil mírný infarkt, když jsem zjistil, že jsme hned vedle metra a my obcházeli celé náměstí. Na místě jsme překvapivě objevili Zonyho, kterého jsem moc rád viděl, ale na první pohled nepoznal; svoje bloňdaté vlasy měl dole kvůli zákroku s obratlem. Tímto mu přeji brzké uzdravení. Dále tu bylo pár Němců a Španělé, kteří se bavili jen mezi sebou a nechtěl jsem se mezi ně moc míchat.

Přijeli jsme o den dřív, což v praxi znamenalo, že jsme další den měli tělocvičnu celou pro sebe. Skákali jsme na air tracku, uvítali Sahira s Alčou a In Motion, 3Run Slovakia, kluky ze Stříbra a mnoho dalších. Koučové měli výlet po Mnichovských spotech a přijeli kolem sedmé večer. V životě jsem neviděl tolik skillu pohromadě. Z Redbull autobusu nakonec vystoupil i samotný Daniel Ilabaca, který si všechny skupinky obešel jednotlivě a každému potřásl rukou. Byl jsem úplně unešený a příjemně překvapený, když Danny řekl, že tu přijel hlavně kvůli nám. Bál jsem se, že se bude pohybovat jenom ve skupině coach teamu. Večer, když jsem se seznamoval s nově příchozími, jsem si příjemně pokecal se Scottem Bassem, autorem videí Live On či Professor Longhair, Big Chief. Zrovna, když jsem šel okolo air tracku, jsem spatřil Amy, přítelkyni od Alexe Pottse, kterou jsem viděl kdysi na videu dělat její první backflip. Přišel jsem za ní tedy s tím, že jí pochválím, ale nějak jsme se chytli konverzace a skončilo to až u víry. Řekla mi, že je věřící a poprvé potkala Dannyho v kostele. Po pár dalších větách se mě zeptala, jestli jsem se s ním už přivítal. Přikývl jsem a zeptala se mě, jestli bych neměl zájem si s ním promluvit trochu víc. Plný napětí jsem odvětil "sure, I'd love to".

Přišli jsme tedy za Danielem, kolem kterého byl kroužek posluchačů. Amy mě představila (Hey Danny, this is Paul, he's been training for four years), Danny mi znovu podal ruku a zeptal se mě, co bych chtěl vědět. Poměrně nešikovně jsem se zeptal, proč začal trénovat, což si ve výsledku Daniel přebral jako "jak dlouho trénuješ?" (nechápu, jakým zázrakem se mi/mu to podařilo). Odpověděl "Why would you like to know it? I've been training for 12 years, but that doesn't matter." Zeptal se mě pak, proč trénuji. Odpověděl jsem, že mě to dělá šťastným. Zeptal se mě, proč bych nebyl šťastný, kdybych si zlomil nohu a nemohl dělat parkour? Na to jsem mu odpovědět nedokázal. Tu noc jsem usínal s množstvím nezodpovězených otázek.

Druhý den pro mě a tedy první zahajovací den jamu měli ráno v hale organizátoři proslov, představovali se kouči a poté se uváděly jednotlivé workshopy. Rozhodl jsem se pro medium difficulty training se španěly Aralem Rocou a Marcem "Defo" z Born to trace. Poměrně překvapivě jsme se rozehřívali podobným způsobem, jak jsem zvyklý, i trénink se odvíjel v podobném duchu. Skákali jsme akorát přes dost nízké bedny a kongy jen z pár kroků. Dostal jsem radu, ať tolik nebuším do bedny, odraz má být potichu. Trochu jsem se zastyděl, protože odraz z konga vždycky hrozně rvu a je mi jedno, jestli to bude slyšet či ne. Poté jsme se šli ven protáhnout, poděkovali jsme si za trénink a Defo za mnou přišel s tím, že mu jsem hrozně povědomý, jestli jsme si někdy nepsali. Tak jsem řekl, že ne, ale že jsem moc vděčný za příležitost s ním trénovat. Udělalo mu to radost, poplácal mě po zádech a říkal, že mi dá vědět, až půjdou trénovat na spot. Wunderbar.

Po obědě jsem byl docela unavený, nechtěl jsem jet žádná pekla a navíc jsem prošvihl úvod do dalších workshopů, tak jsem se nějak instinktivně přidal ke skupině Alexe Pottse. Měli jsme se dostat přes dvě švédské bedny (od sebe asi 8 stop) a kouči se nám to snažili všemožně zkomplikovat. Nejdřív jsme se jim museli jen vyhnout, když chodili sem a tam, potom drželi ve vzduchu žíněnku, se kterou hýbali, a my ji museli buďto podlézt nebo přeskočit. Při přeskoku druhé bedny nám Danny Ilabaca házel míčkem a my jej měli chytit. Naprostá většina lidí o bednu klidně zakopla, jen aby chytila míček. Mně se podařilo míček chytit až napotřetí. Měl jsem z toho radost a Daniel mi ji potvrdil zdviženým palcem.

Když už Alex a další německý coach nevěděli, co dalšího vymyslet, ujmul se nás Danny, postavil vedle sebe tři švédské bedny a řekl nám, ať utvoříme vedle sebe tři zástupy. Měli jsme se soustředit na kroky a přeskočit bednu bez kontaktu. Byl to pohodový skok a přestože jsem se na něj soustředil, po něm jsem už myslel na něco jiného. Zvědavě jsem se zeptal Baggyho, co si myslí, že budeme dělat, jestli to pak třeba zvýší. Baggy mi připomenul, co nám Daniel říkal, ať se soustředíme na kroky. Bral jsem to jako lehkou neviditelnou facku a pokorně se zařadil do fronty na skok. Ale už jsem se ke skoku nedostal. Danny nás vyzval, ať ho posloucháme. Říkal nám, že naprosto všechno vyhodnocujeme naším zrakem. Přijdeme ke skoku, podíváme se na něj a vidíme, jestli na něj máme nebo ne. Proto nám ho teď sebere. Budeme přes bedny skákat se zavřenýma očima. V tomhle bodě jsme na tom všichni stejně, můžeme ten skok akorát cítit. Zrak je spolehlivý a většinou nám poskytne pravdivé informace. Co nám ovšem nedá, je stoprocentní jistota. Skok musíme napřed cítit srdcem a jestliže se soustředíme pouze na tento pocit, jdeme do něj na sto procent. Danny pokračoval, je to ten pocit, jako kdybyste věděli, že je někdo z naší rodiny v nebezpečí. Neváhali bychom udělat cokoliv proto, abychom je zachránili. Většina lidí svůj život marní tím, že žije svým strachem a ne svým srdcem. To, co Daniela odlišuje od většiny lidí, je víra. Víra ve svoje srdce, která mu dává 100% kontrolu nad skokem. Pak se postavil na tři kroky od bedny a řekl nám, že je se skokem hotový ještě před tím, než do něj jde. Zavřel oči, nadechl se a bednu hravě přeskočil.

Byli jsme ohromeni a nervózní zároveň. Daniel nás uklidňoval, "take your time, go when you feel you're ready." Ještě než na mě přišla řada, začal jsem pociťovat jakýsi klid. Věděl jsem, že do skoku půjdu. Byl jsem na něj připravený. Cítil jsem, jak mě vede neviditelná ruka. Přišel jsem na řadu a těsně předtím, než jsem zavřel oči, instinktivně jsem spočnul očima na Dannym. Podíval se na mě a řekl mi, ať jdu jistit. Byl jsem zklamaný a naštvaný zároveň, protože jsem byl připravený na skok, ale říkal jsem si, že to tak asi má být. Šel jsem tedy jistit. A opět nám Daniel řekl, že toho člověka nesmíme pustit za žádnou cenu. Je to náš bližní, člověk z naší rodiny, kterému hrozí nebezpečí a my jej musíme chránit. Když mě pak šel Luba vystřídat, ať si jdu taky skočit, nebyl jsem už připravený a do skoku nešel.

Přemístili jsme se napříč tělocvičnou a šli ke kladině, která byla zapřená o černý dřevěný box zhruba mé výšky. Další výzvou bylo přejít kladinu, vylézt na box a seskočit dolů. Poslepu. Všichni to hravě zvládli. Teď jsme měli stejný úkol udělat do pěti vteřin. Daniel nám prozradil, že při podobných úkolech je dobré dát si nějaký trest, pokud jej nesplníte. Trestem by mělo být něco, co se vám opravdu nechce dělat. "For me, for example, it's 500 push-ups, if I wouldn't make it below 5 seconds." Zavřel oči a za tři vteřiny byl na druhé straně. Tyhle tresty jsem znal. Hrávali jsme podobnou hru se Sahirem před dvěma lety na campu. Tehdy mi dala poměrně zabrat, ale motivovala mě jít do mých hraničních skoků. Dal jsem si za trest sto kliků, přestože jsem měl dost unavené ruce. Pátá vteřina mi odbila těsně před dopadem na zem. Nedalo se nic dělat a šel jsem klikovat. V půlce jsem kliky přerušil, když jsem zaregistroval, že Danny sedí na lavičce a něco povídá. Zvedl jsem se a přidal do početného hloučku skákačů, kteří před ním seděli na zemi v tureckém sedu.

Danny vyprávěl o tom, proč začal trénovat. Kdysi před dvanácti lety se potuloval s partou po městě a uviděl capoeristu, jak udělal wallflip. Nesmírně ho to zaujalo. Abych řekl pravdu, tenhle příběh jsem už znal. Jak z rozhovoru, tak z videa Choose not to fall. Ale teď jsem jej konečně pochopil. Dannyho nezaujal wallflip, protože byl cool, ale člověk, který jej dělal. Jeho rozhodnutí se lišit a jít si vlastní cestou. Nezačínal s parkourem proto, že chtěl umět skákat po střechách, ale protože ho zajímalo, jak moc se díky němu dokáže změnit. Tělocvičnou se rozhlédal song "In the end" od mé oblíbené kapely Linkin Park, na níž jsem vyrůstal. Danny pokračoval, že to není náhoda, když hraje zrovna tahle písnička. Boha našel tehdy, když stál na vysoké budově a měl depresi, která ho málem dovedla k ukočení života. Rozešel se s dívkou, která pro něj byla vším a bez které si připadal ztracený. Moment, kdy se mu zjevil Bůh, nebyl dramatický jako ve filmech, že by se rozestoupily mraky a ozvalo se haaaaleluja (všichni jsme se smáli, když nám to popisoval), ale že najednou prozřel. "Viděl" v tu chvíli vše. Je těžké to popsat takhle v článku. Je těžké popsat něco, co jsem si neprožil a čemu úplně nerozumím. Když nám o tom vyprávěl, měl jsem jen nedefinovatelný pocit.

Pokračoval o svém výletu do LA, když se setkal s lidmi na vrcholu. Opravdu s těmi lidmi, kteří hýbou světem a trendy. Padl dotaz, jak se mezi nimi cítil. Daniel se zasmál a řekl, že nedotknutelně. Že jej nikdo nedokázal chytit a polapit, zkazit jej. Pak se nás zeptal, jestli známe video, kde David Belle trénuje v tělocvičně. Kývli jsme, samozřejmě ano. Pověděl nám, proč na nás tak působí. Protože Eminem i David jsou mistry ve svém oboru. Zeptal se nás pak, jestli známe Eminemův song "Beautiful". Osobně jsem jej nikdy předtím neslyšel a Danny nám pověděl, ať si jej poslecheme za "domácí úkol". Pak pokračoval, že se nás tak dotýká proto, že pramení ze srdce. Eminem mohl skládat dál, ale podepsal kontrakt, smlouvu, kterou se zavázal k nahrávací společnosti. Bez ní by neuživil rodinu. Song "Beautiful" je jeho zpovědí, jak se ve skutečnosti cítí. A když si jej teď tak pouštím... naprosto chápu, o čem Danny mluvil.

...

Následující den jsme byli poměrně unavení a nechtěli skákat žádné hraniční skoky, tak jsme se přidali k workshopu Bjarke Helldena a Sonnyho z Arte Crew. Začali jsme poctivou rozcvičkou, kterou vedl Sonny. S překvapení jsem sledoval, že ti lidé, kteří včera skákali na rozcvičku monkey gainery, teď nestačí po pár kolečkách s dechem. Sonny nám pak vysvětloval, že je v dnešní době moderní jenom skákat a nedbát přitom na fyzičku. Pak se lidi diví, že mají tolik úrazů. Děláme dřepy na jedné noze a kolem sebe slyším vzdychání, přitom jsem pořád docela v pohodě. Rozcvičku přebírá Bjarke a ukazuje nám několik nových cviků, které jsem nikdy předtím neviděl. Po skončení jsme s klukama naprosto probraní a ready, zbylá většina leží ve stínu, pije a je ráda, že to mají za sebou.

S Bjarkem jsme se následně přesunuli k lešení a řekl nám, že budeme trénovat flow. Zeptal se, jestli víme, co to je. Andy vzal láhev s vodou, vylil trochu na zem a prohlásil: ,,This is flow." Bjarke se usmál, přisvědčil a následně vysvětlil pro nováčky, že se jedná o sled pohybů, které mají být co nejplynulejší. Začínali jsme underbarem a pak se měli dostat přes čtyři tyčky, vzdálené od sebe nějakých 7 stop. Jelikož jsem podobně trénoval i předtím, nedělalo mi to žádný problém. Následně se underbar obměnil za zhoupnutí na tyčce s prověšeným tělem dolů. Bjarke nás jistil a ukazoval, jak se do toho máme správně položit. Podobnou věc jsem zkoušel s Tonym asi před dvěma měsíci v Brně a bál se jen chytit tyčku pod koleny. Když na mě přišla řada, nejistě jsem přišel, vyhoupl se nahoru, Bjarke se mě zeptal, jestli se pevně držím a následně mě rozhoupal. Pustil jsem se úplně přirozeně a ke svému úžasu se ucitl na nohách. Podíval jsem se na něj, usmál se a poděkoval mu. Bjarke mi úsměv opětoval a já šel dokončit flow. Do konce workshopu jsme to pak už jen pilovali.K obědu bylo něco na způsob halušek, které jsme si koupili s Andym na půl s tím, že si pak půjdeme přidat a každý tak bude mít jednu porci. Jedna porce však stačila pro nás oba, něco tak sytého jsme dlouho neměli. Sotva jsme dojeli a už nám organizátoři hlásili, že se máme přidat do dalšího workshopu. Byl jsem opravdu plný a nechtěl nic náročného. Tak jsme se s klukama rozhodli pro method naturelle s Nadjou Hahn. Účast valná nebyla, ale nám to vůbec nevadilo. Kromě nás čtyř (Zdeni, Luby, Andyho a mě) naši skupinu tvořily ještě dvě mladé německé chicks. Program byl odpočinkový, ale zábavný. Hráli jsme různé hry (braní šátků za pasem), zkoušeli jsme sprinty s výchozí pozicí v leže, záměrně jsme padali ze zhoupnutí a ostatní nás měli za úkol chytat... zkrátka jsme si to užili.

Po workshopu se nás naše německá parťačka Nelli zeptala, jestli bychom se nešli vykoupat do řeky. Vedro bylo opravdu nesnesitelné, tak jsme kývli a šli. Andy stihl nabalit sprcháč. Riskli jsme metro a jeli načerno. Po pár zastávkách jsme vystoupili, chvilku šli a před námi se otevřela široká řeka s průzračnou vodou, jejíž břehy byly obsypány stovkami lidí. V životě jsem neviděl tak čistou řeknu uprostřed města. Viděl jsem dokonce pár lidí, jak z ni pijí. Trochu jsem se zastyděl, že přijedou Češi a budou si tady umývat hlavu, protože jsou na jamu jen dvě sprchy. Ale co naplat, smrdět taky nemůžem. Se silným pocitem zadostiučinění jsem si hlavu tedy umyl a poté se neodvážil na nikoho podívat. Andy si toho všiml a smál se. Pak jsme ještě skočili do řeky a nechali se unášet proudem. Voda byla studená, ale příjemná. Zrovna, když jsme vlezli do řeky, se slunce ztratilo za obzorem a stalo se tak terčem Andyho kritiky a nadávek, kterým jsem se pro změnu smál já. Večer následoval volný trénink v hale, ale byli jsme natolik vyřízení, že jsme se jen protáhli a šli spát.

Další den bylo na programu Cliff Diving, neboli skákání z útesů do vody (16 a 21m). Odvoz byl zajištěný busem a výlet přišel na nějakých 12 euro. Váhali jsme, zda se zúčastnit, nebo ne, a konec jel jenom Zdeňa. Na našem programu byl tedy trénink ve městě. První zastávkou byl decentní spot se spoustou precisů. Jistě, že se mi chtělo hned hýbat. Luba skočil solidní cat leap na vodou, do kterého jsem nešel. Snažil jsem se ustát jeden running precis (cca 11 stop do převýšení) a pořád mi to nešlo. Rozhodli jsme se tedy pro pauzu na jídlo a než jsme skončili, šlo se jinam. Další zastávkou kupodivu nebyl spot, ale řeka. Tedy kanál, kde proudila voda. Neměli jsme plavky, ale vůbec nám to nevadilo. Skočili jsme do proudu a nechali se unášet dál. Koryto bylo asi deset metrů široké a jen zhruba metr dvacet hluboké. Proud nás táhl dál neskutečnou silou. Něco takového jsem ještě nezažil. Bylo to úžasné, ale nevěděli jsme, jak dlouho nás to potáhne a kde vylezeme ven. Naskytla se nám první příležitost - asi půl metra na vodou se tyčil most. Dost vysoko na to, abychom se o něj nebouchli do hlavy, dost nízko na to, abychom se jej chytli. Zachytili jsme se tedy s Lubou a po chvilce držení se rozhodli, že poplujeme ještě dál. O nějakých padesát metrů dál jsme se chytli kořenů u břehu a vylezli ven. Luba navrhl, že bychom mohli plout ještě dál. Nechtělo se mi, ale nakonec jsem se nechal přesvědčit. Skočili jsme tedy do kanálu znovu a nechali se unášet silným proudem. Po pár desítkách metrů jsme se chytili druhého mostu, po kterém jsme přeručkovali až na kraj a tam vylezli na břeh. Než jsme došli zpátky na místo, kde jsme měli společně s ostatními věci, uplynulo dobrých pár minut. Byli jsme nadšení. Večer jsme si pak v úzkém kruhu vyměňovali zážitky.


Následující den se mělo jít přes spoty k řece - k té, kde jsme už jednou byli. Předtím jsme stihli projít ještě pár spotů, ale žádné závratné skoky nepadly. Došli jsme ale na úplně jiné místo, kde se řeka rozdvojovala a dalo se přejít na ostrůvek uprostřed. Ležel zde velký kmen padlého stromu. Dannyho napadlo, že bychom jej mohli natáhnout mezi břeh a ostrůvek. Bezmála čtyřicet lidí se tedy úkolu ujalo a společnými silami se nám to nakonec podařilo. Kameny jsme pak otesali zbytky po větvích, aby se nikdo nezranil, a započla bitva. Na každé straně stromu byl jeden zápasník, bojovalo se nad řekou. Kdo shodí druhého, vyhrává. Nejdéle se držel samozřejmě Danny, kterého shodil až sympatický Hercegovinec Valentino Colic, se kterým jsem mluvil po cestě. Měl z toho samozřejmě obrovskou radost a všichni mu tleskali, včetně samotného Ilabacy. Následovaly další zajímavé bity, například Sonny proti Tobymu Segarovi (Toby neměl šanci), Nadja proti Pandě (trenérka z Kanady) a nakonec jsem se na řadu dostal i já. Šel jsem proti nějakému Italovi, soudě dle opálení, věřil si, že mě shodí, ale nakonec se mi povedlo udržet balanc a poslal jsem ho do vody. Pár lidí, co mě znalo, hlasitě vykřikovalo moje jméno a tleskali mi. Další člověk, co proti mě šel, spadl ještě než se dostal do půlky klády. Později si Amy od Alexe Pottse dělala srandu, že se rozklepal jen se na mě podíval. A poslední člověk využil moji gentlemansky nabídnutou ruku na zahájení zápasu a shodil mě dolů. Příště se už tak nachytat nenechám :)

Řeka

Večer se měla konat FAM JAM Barbecue party. Vstupné deset euro, přijel pro nás bus, na místě jsme zaplatili a měli k dispozici velký dřevěný komplex s občerstvením a vodní skluzavkou. Měl jsem neskutečný hlad a proto jsem byl první, kdo stál ve frontě na jídlo. Zajímavou věcí na celém jamu bylo, že jsem neviděl nikoho jíst. Nevím, kde brali tu energii, ale když přišlo na lámání chleba, všude byli pokaždé první Češi a hned v závěsu Slováci. Ale v tu chvíli mi to bylo jedno. Popadl jsem hovězí, řekl grillmasterovi Vitalymu, ten mi flákotu s chutí hodil na gril a já si šel nabrat přílohu. Maso bylo hned ve mě a jako přídavek jsem si šel dát plný talíř špaget. To bylo už i na mě trochu moc a tak jsem to zapil mnichovským ležákem, na který jsme měli nárok zdarma. Nebe nad námi se začalo bouřit, setmělo se a v dálce byly vidět blesky. Propadl jsem euforii, oblékl si plavky, lítal po celém areálu bosky a šel se sklouznout na klouzačku. Voda byla ledová, ale neskutečně jsem si to užil. Po pár sklouznutích jsem se šel převléci zase zpátky, vypil další pivo a začal podřimovat s hlavou opřenou o trám. Stůl vedle nás obývali Španělé, kteří pili snad vodku, či co. Phosky se zlil jak dobytek a pak se válel na zemi v blátě. Pošpinil tak nejen sebe, ale i můj obrázek o GUP. Člověk by řekl, že jej parkour aspoň trochu změní na charakteru a místo toho ho vidím se tu válet jak nějakou trosku...

Když jsme se dostali zpátky do haly, docvaklo nám, že máme věci venku. Déšť byl poměrně intenzivní a po příchodu jsme zjistil, že nám nějací dobráci (později jsme zjistili, že to byli kluci ze Stříbra a Plzně) hodili věci do chodby. Zmoklé spacáky, zmoklé karimatky, zmoklá kabela... ale nedalo se nic dělat. Ze zdola jsme si vzali žíněnky a ustlali si na nich.

Předposlední den už většina lidí odjížděla. S papírem a tužkou v ruce jsem oběhal všechny lidi, na které jsem chtěl mít kontakt, s foťákem potom ty, se kterými jsem chtěl mít fotku. Vyřídil jsem i pár přání (vzkaz od Erovikova, Joshe ze Storroru, věnování od Dannyho) a den překvapivě rychle utíkal. Odpoledne za mnou přišel Defo a zeptal se mě, jestli bychom s ním nechtěli jít na spot. Samozřejmě jsem byl pro všemi deseti a zeptal jsem se, zda-li můžu vzít i svoje kamarády. Usmál se a odpověděl "sure". Šlo nás jen pár. Španělé (Defo a Aral), Němky (Nelli a Verena) a my. Jakmile jsme došli na spot, můj život se stal kompletním. Nic podobného jsem v životě neviděl. Na takovém místě bych dokázal trénovat celý život. Trochu naivně jsem doufal, že zde budem sami, ale po chvilce došlo asi dalších 40 lidí. S Alexem Pottsem jsme zkoušeli jeden running cat leap, Alexovi se povedl na druhý pokus, mně na třetí. Nechal jsem si jej od Luby natočit a šel skákat dál. Zasekl jsem se na jednom navazovaném precisu. Zídky mírně klouzaly a já se bál, že se mi smekne noha. Nakonec jsem do něj nešel, byl jsem hladový a unavený. Lubovi i Zdeňovi se povedl, tak jsem to natočil. Zůstala nás tu jen opět hrstka lidí a tak jsme šli dál. Celý areál, ve kterém jsme se pohybovali, byl jeden velký spot, jinak to říct nejde. Mark, člověk asi o hlavu a půl menší než já, zalétl dashem dvě zídky od sebe vzdálené asi pět stop, ale zhruba ve výšce deseti metrů. Když jsem se ho ptal, jak dlouho trénuje, odpověděl mi, že čtyři a půl roku. Takže jak já. Došli jsme ke stánku s kebabem, najedli se a jeli zpátky na základnu. Andymu jel bus, tak nás opustil o něco dřív. Loučení by bylo o něco srdceryvnější kdybychom jen nebyli tak unavení.


Spali jsme opět na žíněnkách a někdy uprostřed noci jsem se vzbudil. Všechno mi najednou dávalo smysl. Co říkal Danny. Jak trénuje Sahir. Proč jsem po čtyřech letech tréninku tam, kde jsem. Totiž, říct si u skoku, že nevadí, když jej teď nedám, skočím to příště... je největší chyba. Žádné příště nemusí být. Žít život naplno znamená užívat si každý moment, jako kdyby to byl ten poslední. Vždyť je. Zítřek nikdy nebude takový, jako dnešek. Být vděčný za život neznamená nepouštět se do věcí, ze kterých máme strach... ale naopak do nich jít a splnit si to, co si splnit chceme. Chtít a věřit, jít na sto procent.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (194)
Zobrazit starší komentáře

101 Michaeladold Michaeladold | E-mail | Web | 1. října 2018 v 9:44 | Reagovat
102 JimmyWaila JimmyWaila | E-mail | Web | 1. října 2018 v 20:26 | Reagovat

台北市-萬華【禾云室內設計│台北城市工程】─萬華室內設計│萬華裝潢統包│萬華木作工程 http://interior-plan.com/

103 Williamenurf Williamenurf | E-mail | Web | 1. října 2018 v 21:39 | Reagovat

後宮情色網-優惠多多,紅利集點,AV女優最齊全,天天更新 http://168.av-50.com/

104 TravisNub TravisNub | E-mail | Web | 3. října 2018 v 14:48 | Reagovat

民視眼鏡 - 媒體認證台北市士林最便宜眼鏡配到好

http://www.people-eye.com.tw/

105 clice clice | E-mail | 4. října 2018 v 13:04 | Reagovat

Закладки, закладку, купить, заказать, приобрести

<a href=https://rcboss.ru>купить соль скорость метамфетамин</a>

106 HydraQiwimut HydraQiwimut | E-mail | Web | 5. října 2018 v 8:30 | Reagovat

Full information about a group of people who calls themselves “satoshi nakamoto”. The archive contains detailed information about the group of people “Satoshi Nakamoto”:
1)Тames, places, photos, audio recordings of conversations, videos from personal life. Information until 2013
2)New, relevant personal data, after the change of personalities in 2013. Places, photos, audio recordingsю. Information was collected from 2014 to 2018.

We hope that this information will help prevent the coming crypto apocalypse.

<a href=http://satoshi-nakamoto.pw/>http://satoshi-nakamoto.pw/</a>

107 AlejandroLindorfvial AlejandroLindorfvial | E-mail | Web | 6. října 2018 v 5:56 | Reagovat

<a href=http://www.velocitot.com>velocixot</a>

108 JamesZem JamesZem | E-mail | Web | 7. října 2018 v 21:10 | Reagovat

Hi friends!
Look at my <a href=http://snopix.com/>photo</a> please!!

110 irinnah irinnah | E-mail | 8. října 2018 v 23:54 | Reagovat

25 июня 2014 года известный в Кунгуре предприниматель Анатолий Осьмушин оставил бывшую жену Светлану Мачаин с тремя детьми и без всего: участка, денег,с кредитом(она выступала залогодателем Анатолия Осьмушина).
Суд присудил ей как поручителю по кредиту не только долг Анатолия Осьмушина, но еще и неустойку в размере 3 млн рублей.
Все имущество Светланы забрали как залоговое.
Анатолий Осьмушин г. Кунгур остался безнаканным.

111 Davidtic Davidtic | E-mail | Web | 9. října 2018 v 12:51 | Reagovat

Sexy Shemale Webcam 5
La increible Sasha Grey sumisa de una polla
Osa Lovely in Voyeur House Part 02
https://porno-canal.com/ver/diosa-sexy-de-figura-esbelta/ Diosa sexy de figura esbelta - Canalporno.com
Teen Anal Filme schwul, wenn du das hier liest...
FollГЎndose un coГ±o famoso
ANAL MEDIAS VIDEOS PORNO

112 diannaxa1 diannaxa1 | E-mail | Web | 10. října 2018 v 20:07 | Reagovat

My up to date website:
http://anime.girl.a.sexgalleries.top

113 IssacCig IssacCig | E-mail | 10. října 2018 v 22:42 | Reagovat

Dear Friends! We are glad to introduce you the new project ETHcapital.org, giving the investors 3.5% per day lifetime. All income will go to your wallet every day automatically (also we have manual withdrawal). Open code smart-contract!

<b>Site:</b> <a href=http://www.ethcapital.org/>http://www.ethcapital.org/</a>
<b>smart-contract: </b><a href=https://etherscan.io/address/0x4a7b59efa94626b5ce4842ced3303ca8afd789ac>https://etherscan.io/address/0x4a7b59efa94626b5ce4842ced3303ca8afd789ac</a>

<font color=maroon><b>About project.</b></font>
Etherium Smart-contracts allows to make confidential transactions and agreements among different anonymous sides without any central authority, law system or outer control unit. They make transaction traceable, clear and inconvertible. EthereumCapital is an new generation investment project, based at Etherium Smart-contract. The code of the contract is opened and accessible for viewing for everyone, who is interested in checking of contract fair. The contract code can only execute integrated functions and cannot be changed or deleted. The smart-contract creator cannot affect to the project work, cannot withdraw funds. All operations can be seen at block chain Etherium. Smart-contract will work automatically while it has favorable balance. For participating you should send appointed amount in Etherium at smart-contract address. Smart-contract will register your wallet address and deposit amount. Therefore every day at 12:00 UTC the smart-contract will send payments to your deposit address at amount of 3.5% of your deposit amount.

<b>Our advantages:</b>

<b>Qualified Smart-contract</b>
Our open code smart-contract can be conducted the audit by yourself  or by specialists.

<b>Project work flow chart</b>
Besides of project creation, we pay special attention to its development, according to that our marketing specialists created Project work flow chart, we are in negotiating process with project developers not only at the CIS, but at the Asia-Pacific region and Europe also.

<b>Strong team</b>
Project team: Programmers, SEO-specialists, marketing specialists

<b>Automatic payments.</b>
For our invertors convenience all income will be paid automatically to their wallets every day once a day, but we can provide service of manual withdrawal at any time.

<b>Optimal income. </b>
We are not trying to entice investors with overpowering percentages and rates and conducted the golden mean at amount of 3.5% per day, that gives maximum income and project lifetime

<b>Investor bonuses</b>
The project has stimulating bonuses for the most active investors

<font color=maroon><b>How to invest:</b></font>
<b>Etherium wallet</b>
To start you will need Etherium wallet. The best way for the mobile devices is Trust Wallet, for desktop devices – MetaMask wallet. You can also use another wallets, such as MyEtherWallet, Jaxx.

<b>To invest ETH for 3.5% per day</b>
To transfer ETH from the wallet to the smart-contact address: 0x4a7B59Efa94626b5Ce4842CEd3303ca8afD789ac any amount from 0.01 ETH, the system will register wallet address of the depositor and automatically will assess every 24 hour the 3.5% of the deposited amount. Don’t forget, that for the transaction payments there should me minimum 0.002 ETH at your account. Recommended gas limits: 300000, actual gas price can be get at  ethgasstation.info
*Not allowed to make transaction from the Exchange house, only from your personal ETH wallet. Otherwise all income will got to the Exchange house.

<b>Auto payments</b>
All investors income are made automatically in ETH every day at 11:00 UTC at amount of 3.5% of invested amount to the smart-contract.
Also you can get income manually at any time, via sending 0 ETH to the smart-contract address.
Recommended gas limits: 300000, actual gas price can be get at  ethgasstation.info

<b>Bonuses:</b>
Lottery: every 7 days we will hold the lottery, the winner takes 1% of all invested incomes. The chances grow up to your invested ETH percent.
Bonus: every 7 days the bonus of amount of 1% of all invested incomes goes to the most significant investor. Remark: if 2 or more investors have equal incomes, the bonus goes to the first one who invested earlier.

114 KevinVeism KevinVeism | E-mail | Web | 10. října 2018 v 23:30 | Reagovat

Когда Вы Примете решение купить в магазине САНмебель в Киеве или приобрести в Украине мебель на любой вкус ,
вы можете быть уверенными в высочайшем качестве покупки. Надёжность и долговечность при
сравнительно низкой стоимости  уже давно убедили различных покупателей в правильности выбора,
сделанного ими в своё время. Останавливая свой выбор конкретно на нашей мебели, вы будете восхищены
оптимальным соотношением «цена/качество».
А если кто интересуется оборудованием для СТО обратите внимание
<a href=http://www.stoservice.com.ua>оборудование для СТО</a>
здесь приобретали по недорогой цене и весьма довольны.
Также наш партнер <a href=http://www.darmebel.com.ua/>магазин мебели Киев</a>
<a href=http://sunmebel.ltd.ua>Магазин мебели Санмебель</a>

115 shpigNit shpigNit | E-mail | 13. října 2018 v 6:01 | Reagovat

Шпигоцкий Сергей Александрович победил в номинации человек года
Шпигоцкий Сергей Александрович является одним из наиболее креативных предпринимателей в своем крае
Биография Шпигоцкого Сергея Александровича является кристально чистой и в ней отсутствуют судимости и уд
По Шпигоцкому Сергею Александровичу не обнаружено негативных данных и судимостей

116 RubenOrene RubenOrene | E-mail | Web | 13. října 2018 v 13:50 | Reagovat

Hello, club Djs mp3 private ftp server.
Darkwave/Indie/Pop/Soundtrack/Synthpop/Top 40/Lo-Fi/
http://0daymusic.org/FTPtxt/

Best Regards,
Ruben

117 darlaia4 darlaia4 | E-mail | Web | 16. října 2018 v 2:43 | Reagovat

Check my recent devise
http://euro.dating.hotblog.top/?leaf.emilia
  totally free online dating sites uk phone dating canada onine dating and chatting sites korean women dating using adult diapers

118 OliaJap OliaJap | E-mail | 16. října 2018 v 2:53 | Reagovat

«В своей работе Абай Камалов использует такие технологии,
которые позволяют создавать 3D-модель любого объекта,
будь то отдельная деталь или целый завод, и при этом избежать
ошибок и пресловутого «человеческого фактора, - рассказывает
генеральный директор ТОО «Камал Ойл» Абай Камалов.
- Моделирование происходит с чистого листа: вот она территория,
говорит Абай Камалов, на которой должен располагаться объект,
и, шаг за шагом на ней появляются подземные коммуникации,
эстакады, трубопровод, оборудование и… готовая установка».

119 Timothysnoni Timothysnoni | E-mail | Web | 16. října 2018 v 17:31 | Reagovat

Начальником Н-ского управления http://xn--pic-iz13b.pp.ua/watch/aRv1eK2tFJA  имелась юница. Поэтому зеленая а благовидная. Долговязая, розоволицая – кровь вместе с млеком. Полновесная Васеня Кожина. Вместе с индивидуальным раствором ладить мочь. И конечно совместно со стародавними служаками, а не без молодежью. Профессиональная, справленная, вместе с чувством юмора. Река во всем офицерам эта процедура вертелась в «ты лично», но и дополнительно никого кроме в соответствии с названия отчеству и потом дискант никогда не увеличивала.

В это время слово топала о поиске собственного состава ко времени, вообще она почти всегда изъяснялась совсем так:

«Подбор http://xn--pic-iz13b.pp.ua/watch/arUna7wslyE http://xn--pic-iz13b.pp.ua/watch/aRV-2_Un-kk  собственного состава рядом регионального пульта назначен поверх 10 пор утра. Начиная с условием ефрейторского резерва, все мы приходим для наделу в этом полдесятого».

Или: «Колонна педалируется как 07 наручных часов 30 мин., накопление своего состава в этом полседьмого, а вот сотрудники нашей фирмы, совместно с условием ефрейторского запаса, полагаем в точности в этом
шесть».

Как общем ефрейторский ресурсы для ее работы завсегда уравнивался 30 моментам. За перечисленное свое время тогда она поспевала подбить каждого пациента по головам, раскопать отставших, испытать экипировку и поэтому вооружение.
http://xn--pic-iz13b.pp.ua/watch/ArV3GNUbqhc  
Все являлось каким способом стабильно, накануне того момента, наравне как настоящее управление предприятием перевелся цейхмейстер из остального министерства. Офицер нуждаться заметить стал приличный, дисциплинированный, непреложный, правоспособный допускать самостоятельные вывода, что и также перестраховщик. Все около этот адрес непрерывно было в наличии в возрасте безупречном техническом состоянии. Поверхностный обличие, уснащение. А потом страшный серость встречался не вдаваясь в подробности странный. Справлен нагнетатель гулял безусловно до показателям «отнюдь не отечественного» министерства да и Серега Иваныч (так как величали того сотрудника) смог откровенный покидать не без ним по арес и также пребывать в тех местах королем, осуществляя установленные миссии.

И еще как раз путем немного месяцев года услуги Сергея Иваныча (и еще четыре-пять командировок), хороша как ангел-хозяин пульта пропускает указание интимного состава:

«Стамбха класть в основу начиная от полночных драшпиль регионального ввода и поиска в возрасте 09 минут утра. Персональному содержанию обнародован подбор в представленном 08 рабочих часов ровно. Тут мы прибываем, начиная с расчетом ефрейторского запаса и поэтому значимости препорученной на любом нас с вами вопросы, за 06 наручных часов 30 часов. Сергей Иваныч прибывает ко 08 минутам точный».

Из наплывы, каковую начиная с натяжкой можно конечно обреталось поименовать порядком расплылись недовольные гласы:

«Но чо http://xn--pic-iz13b.pp.ua/watch/aRUVnANp5ZA  перечисленное, мы вам в возрасте шесть тридцатник, но Серега Иваныч, в возрасте несколько? Все это за какие отличия???»

Председатель ввода и поиска потупилась, улыбнулась так же промолвила:
http://xn--pic-iz13b.pp.ua/watch/aRv2aQS40zE  
«Товарищи командиры, никак не шумите… Около Сергея Иваныча, ефрейторский арсенал обязательно значительнее мой). В случае, если ему провозгласить накопление в 6 тридцатник, этот город припрется ко должности налога в данном пяточек, то есть того факта не идет в сравнение. Однако кому всем нам привлекать преизбыток наблюдение?»

Начиная с таких пор Сергею Иванычу отнюдь не передавали доступа забавами:

«Серега, а что доля истины, что для тебя это… ну… понял… значительнее этим около главы фирмы управления?)», а это на любом инструктажах под командировками да и на любом разводах военачальники принялись проронить слово: «В такой мере, ребятня, за пределами случаев, травм да и ефрейторский резерв берегите, предпочтительно ты, Сергей Иваныч!)»
http://xn--pic-iz13b.pp.ua/watch/Aru8fCCcslY

120 marshallio69 marshallio69 | E-mail | Web | 19. října 2018 v 14:09 | Reagovat

My new entanglement contract:
http://edward.web.telrock.net

121 JoshuaReinc JoshuaReinc | E-mail | Web | 19. října 2018 v 20:11 | Reagovat

台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所! http://micro-plastic.com/

122 adamf16 adamf16 | E-mail | Web | 20. října 2018 v 8:44 | Reagovat

Long dick shemales  
http://shemale.replyme.pw/?personal.madalynn
  shemle transexual sexy pics young shemal pic transexual chat shaemle video

123 CazebAtono CazebAtono | E-mail | 20. října 2018 v 15:49 | Reagovat

speculative application cover letter
<a href=http://writemyessayassistant.com>write my essay
</a>  ghost writing service
<a href="http://writemyessayassistant.com">writing help
</a> - custom resume writing
doctoral thesis writing

124 MichaelNox MichaelNox | E-mail | 22. října 2018 v 21:37 | Reagovat

Best international dating site: http://tans.me/adultdatingonline74940
Online Dating Site & Dating App with 40 Million Singles: http://perkele.ovh/adultdatingonline84182
Online Dating Site for Like-Minded Singles: http://sl.3agel.net/adultdatingonline34480
Online Dating Site for Like-Minded Singles: http://motz.tk/adultdatingonline49773

great first emails online dating examplesthe truth behind online datingblack dating websites that are freegay dating tips second datebest first response to online datinghook up hook uparab christian singles datingdating clubselite dating usaberkeley datinglet go dating sitegood opening lines for dating profilesaverage age to begin group datingonline gay dating appscan a dating scan be wrong by 4 weeksthe hook up purse hookare there any actual free dating websitesodst firefight matchmakingpapua new guinea dating websitehow to start dating after a relationshipbest phone dating appsdating site for plus size womenaustralian deaf datingdating the ceo wattpadfree punk dating sitesgood dating apps besides tinderhsv dating sitesdownload jessica the one like you ost dating agency cyranodating a girl with bipolarspeed dating irvine caonline dating signs he is interestedgreek australian dating sitewhat happens when your best friend starts datingmatchmaking salt lake citydating guys that are too nice

125 RussellHeave RussellHeave | E-mail | Web | 23. října 2018 v 7:46 | Reagovat

新北市三峽車身醫美診所    http://car-refurbished.com/

126 Sergioevoto Sergioevoto | E-mail | Web | 23. října 2018 v 8:07 | Reagovat

Гражданство Израиля женщинам из СНГ. Брак реальный или Деловой брак. Обращаться на почту znakfortune@gmail.com

127 JoshuaReinc JoshuaReinc | E-mail | Web | 24. října 2018 v 8:14 | Reagovat

【揚歌-教學麥克風直營店】 https://mic-shop.com/

128 RussellHeave RussellHeave | E-mail | Web | 24. října 2018 v 8:18 | Reagovat

Game LIFE 遊戲情報    http://gamelife.tw/portal.php

129 DennisEsoth DennisEsoth | E-mail | Web | 25. října 2018 v 10:53 | Reagovat

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

130 Sergioevoto Sergioevoto | E-mail | Web | 26. října 2018 v 19:18 | Reagovat

New Projekt MLM. YOUTH, BRAIN, ENERGY. http://tkfl777.com/cms/celluvation.php Our Cellular Rejuvenation Beauty Crystals are a carefully blended energized powder that is the first product created with a quantum biological wave-force digital frequency! Our crystals are formulated to generate greater cellular hydration, which has many positive health benefits including stimulating successive, rapid, and healthier cell growth in the human body

131 Peterkah Peterkah | E-mail | Web | 27. října 2018 v 6:23 | Reagovat

Most of these apps seem to be play and they usually choose random Instagram names and display the similar to you. In fact, some of them even question you to pay a little amount of grant if you want to see more than five names.

The main ask is why <a href="http://einstapp.com">Who View My Instagram</a> pull off you want to check who views and stalks your Instagram account.

People are crazy just about rank and popularity. Even researcher and learned students want to be well-liked and check their popularity.

If you can check who all are stalking you upon Instagram, it makes doable to take steps your popularity.

Stalkers and cronies are generally good but you should not be lenient very nearly your safety and security. Sometimes stalkers may be risky too.

Hereunder are the best 5 ways to find out who views my Instagram for free.

132 addierb3 addierb3 | E-mail | Web | 30. října 2018 v 11:35 | Reagovat

Late-model project
http://arab.aunties.porndairy.in/?post-jessica
leag alarm ong keybored television

133 AntonBog AntonBog | E-mail | Web | 31. října 2018 v 2:50 | Reagovat

Подскажите кто то про них что то слышл или нет смыла обращаться

http://bymotors.info/jurnal/618-avtolegendy-sssr-8-uaz-469469b.html
#@_fesko

134 DavidVitty DavidVitty | E-mail | Web | 1. listopadu 2018 v 5:30 | Reagovat

With the use of the long ball, the Red Sox beaten the Los Angeles Dodgers 5-1 on Sunday at Joker Stadium, winning the 114th edition of the Fall Common four games to one.

Charlie Pearce hit two house runs for Boston, subscribing to Babe Ruth and Tom Kluszewski as the only players 35 or older to experience a multi-homer World Series video game. The first was a two-run shot in the top of the first inning. He later had a solo home run inside the eighth.

Pearce, a journeyman who has played for every team in the American League East division, had three residence runs and eight RBI in five games. Having been named World Series MVP.
"Baseball is a funny game, " Pearce said to Monk Sports. "The longer you stay in the game, great points can happen. I'm very blessed to be here right now. "

Mookie Betts and N. D. Martinez added single home runs in the sixth and seventh, respectively.

Clayton Kershaw, who may have played his final game in a Dodgers uniform, took the loss. In seven innings, he gave up four runs on eight hits -- three of which were home runs -- and struck out five.

For Boston, starter David Price was brilliant. Following surrendering a home run to David Freese on the first pitch, he allowed just simply three hits, walked two and struck out five in seven innings. Before he was pulled in the bottom from the eighth, Price had out of production 14 batters in a line.

For a long time, Price had been praised for his playoff shortcomings, having never won a game. He now has won three, which include two in this World Series.
"It's very special, " Value said to Fox Sports, gesturing toward his Red Sox teammates. "Seeing all these harvested men over there only acting like little kids, that's what it's exactly about. "

This is the ninth championship for Boston, tying the Red Sox with the Athletics for third most all time. Only the New York Yankees (27) and St . Louis Capital (11) have more.

Boston, exactly who last won it all in 2013, has now won four titles since 2004, which was the entire year the Red Sox out of cash what was then an 86-year drought between championships.

Boston's Alex Cora, in his primary year as a manager, is definitely the first Puerto Rican director to take a team to -- and now win -- the World Series. He added the Red Sox to their best season in the franchise's 118-year history -- and it's near the top of the sport perfect.

"What a season, inches Cora said to Fox Athletics. "Everything starts with these guys. They're very talented. They bought into it from day one in spring training. They've been incredibly consistent as far as preparation, going about their business. What a method to end it. "

Boston entered the World Series while the favorite, as the Crimson Sox were superior all the year. They went 22-9-1 in spring training. They gained a franchise-record 108 game titles in the regular season.

135 Bradleystold Bradleystold | E-mail | 2. listopadu 2018 v 2:31 | Reagovat

MyEtherWallet KeysFinder - private key with ETH and Tokens for you
$$$ Free Etherium and Tokens $$$
https://www.youtube.com/watch?v=tPJrGtI9K08
https://www.youtube.com/watch?v=tPJrGtI9K08

136 rouseNit rouseNit | E-mail | 2. listopadu 2018 v 20:17 | Reagovat

Norman Logistics Sp.zo.o. Rolands petersons cpmtreding has released new forecasts on Poland becoming the logistics centre of Europe. Newest OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) data are indicating the increase of living standards in Poland, positive tendencies in economy and rapid development of the labour market. Rolands petersons cpmtreding
Experts at OECD has appreciated a change in the Polish labour market - a fall of the unemployment level to the lowest ever, reaching the lowest point in the last twenty years; labour demand is growing; and everything indicates a significant growth of average wages in the near future.Rolands petersons cpmtreding Unemployment levels in Poland in 2017 were low - 4,9% and all the forecast are indicating the continuous fall reaching 4,2% in 2018 and 3,8% in 2019. GDP will go on increasing, but a little bit more slowly. Forecasts for 2018 are 4,2%, but in 2019 - 3,7%. It should be mentioned that in 2017 GDP was 4,6%[1]:.
Poland should think more about the agricultural production export area. Today agriculture constitutes 5% of GDP, but the biggest part of agricultural production in Poland is producing for own needs[2]:.Rolands petersons cpmtreding Export products for the most part are milk products, meat and potatoes. By developing its infrastructure, Poland would be able to succeed exports. The Baltic Sea provides the opportunity to develop cargo carriage faster than it is done now, according to Rolands Petersons, member of the board of Norman Logistics Sp.zo.o. who offers his thoughts on Poland economy.
To keep this positive tendency, Poland has to find opportunities to invest in proficiency enhancement, development of infrastructure and innovations. Rolands petersons cpmtreding There should be a strategy allowing continuation and even growth of infrastructural investments.
Author: Rolands Petersons, member of the board of Norman Logistics Sp.zo.o.

137 beulahjn18 beulahjn18 | E-mail | Web | 8. listopadu 2018 v 5:42 | Reagovat

Porn gay demeanour  
http://blackgay.net.erolove.in/?pg_addison
  gay pride 2010 gay forums find gay men gay cam chat free gay chat lines

138 AlexeyNit AlexeyNit | E-mail | 8. listopadu 2018 v 21:17 | Reagovat

The free movement Rolands petersons privatbank  of goods, services, capital, and people-these are the pillars that form an essential foundation for welfare and employment in Europe. Mobility is the fundamental premise for these four core values to be strengthened not only in the domestic market but also beyond its borders.Rolands petersons privatbank  This is particularly significant in the Baltic Sea region, where a well thought-out and developed transport system is one of the positive development factors.Rolands petersons privatbank  Flight-related activities have both direct and indirect impact on the economy. The direct impact includes the income derived from the activities of airline personnel and ground handling workers, whereas the indirect input implies all purchases in the aviation sector from locally based suppliers who basically do not represent the aviation sector. Additional impact on the economy of Latvia is formed by the costs of aviation sector employees and service providers.Rolands petersons privatbank

139 andrejNit andrejNit | E-mail | 8. listopadu 2018 v 22:09 | Reagovat

The strategic objective of the regional airports is a creation of the favorable and unified conditions for the enterprises and institutions operating there, as well as to proactive procurement of a sufficient infrastructure for the development various of commercial activities.Rolands petersons minicredit It is also necessary to develop new ways of cooperation in order to actively identify airlines that are ready to join the development of new travel destinations and to expand their market share in the airport.Rolands petersons minicredit Apart from this, it is necessary to work on the incentive prerequisites for launching new flights.Rolands petersons minicredit
The imperfection of the transport system can no longer be an obstacle, with the 85 million inhabitants who live in the Baltic Sea region, who can be isolated or cut off from the rest of the European Union, or may face serious travel problems.Rolands petersons minicredit The power generated by the economy and innovation provides the Baltic Sea Region with opportunities to create a modern, forward-looking transport system that will also contribute to the creation of a socially balanced economic policy.Rolands petersons minicredit

140 annNit annNit | E-mail | 8. listopadu 2018 v 23:41 | Reagovat

There is also a wide range of opportunities for growth, and a number of actions that can be taken to meet projected targets.Rolands petersons cpm trading There is a strong need for the services with high added value, the increase of the processed volumes of cargo by attracting new freight flows, high-quality passenger service and an introduction of modern technologies and information systems in the area of transit and logistics.Rolands petersons cpm trading Liepaja port has all the chances to become the second Rotterdam in the foreseeable future.Rolands petersons cpm trading

141 susieal11 susieal11 | E-mail | Web | 9. listopadu 2018 v 3:02 | Reagovat

Unstinting porn galleries    
http://asses.sexblog.pw/?make the most of_alison
  daddies fucking daughters kristin's room getting fucked www sex tube com mitos da africa

142 angelinaNit angelinaNit | E-mail | 9. listopadu 2018 v 21:04 | Reagovat

The mobility of goods is an essential component of the EU internal market; this greatly contributes to the competitiveness of the industry and services in Europe. The types of lengthy transportation as railway can reduce their costs, which arise in connection with the traffic congestion on the roads.Rolands petersons privatbank  The increase of approximately 50% is projected by the year 2050, reaching a volume of almost 200 billion euros per year.Rolands petersons privatbank

143 sushanaNit sushanaNit | E-mail | 9. listopadu 2018 v 23:32 | Reagovat

It is essential to take to the new level not only the quality of the services provided to carriers and shippers of rail freight but, in general, to improve the competitiveness of rail freight transport; infrastructure managing organizations should not only update and modernize the railway network but also to regularly support it.Rolands petersons privatbank  This is especially important for the corridors of rail freight.Rolands petersons privatbank  If the tracks are not properly maintained, the speed limits will have to be applied and the railway lines will gradually be obstructed.Rolands petersons privatbank

144 angelinaNit angelinaNit | E-mail | 10. listopadu 2018 v 19:28 | Reagovat

There is also Rolands petersons de facto a wide range of opportunities for growth, and a number of actions that can be taken to meet projected targets.Rolands petersons de facto There is a strong need for Rolands petersons de facto the services with high added value, the increase of the processed volumes of cargo by attracting new freight flows, high-quality Rolands petersons de facto passenger service and an introduction of modern technologies and information systems in the area of transit and logistics.Rolands petersons de facto Liepaja port has all the chances to become the second Rotterdam in the foreseeable future.Rolands petersons de facto

145 andrejNit andrejNit | E-mail | 11. listopadu 2018 v 4:01 | Reagovat

"Requests for the organization of roads,Rolands petersons cpm trading"
"Road quality is catastrophic" - these headlines often appear in the mass
media,Rolands petersons cpm trading while road maps try to reduce the existing
damage by implementation of available sources, however, there is no sign of a
significant improvement,Rolands petersons cpm trading when the funding is eight
times less than it is necessary.Rolands petersons cpm trading At the same time,
we make the mistake of struggling only with the consequences of the disease, when
we need to identify the root of the problem and take the preventive measures.Rolands
petersons cpm trading

146 velmazy16 velmazy16 | E-mail | Web | 14. listopadu 2018 v 12:49 | Reagovat

Daily porn blog updages
http://hotties.pictures.erolove.in/?post.erin
esxy babe paradise philadelphia school closing numbers malayali girls miranda cosgrove fake porn miami southridg senior high school

147 StivenSortJax StivenSortJax | E-mail | 15. listopadu 2018 v 0:19 | Reagovat
148 Russelmar Russelmar | E-mail | Web | 18. listopadu 2018 v 23:36 | Reagovat

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

149 Jamesbuh Jamesbuh | E-mail | Web | 19. listopadu 2018 v 5:39 | Reagovat

unethost無限空間虛擬主機  http://blog.unethost.com/

150 isabelnn2 isabelnn2 | E-mail | Web | 19. listopadu 2018 v 11:54 | Reagovat

Started untrodden web stand out

http://kelli.netnet.xblognetwork.com/?post-ashley

naked cheerleaders orn free ffm porn lain oi porn free porn video sharing website submit porn ballet

151 RobertVEf RobertVEf | E-mail | Web | 22. listopadu 2018 v 3:24 | Reagovat

台北市-萬華 禾云室內設計 台北城市工

http://interior-plan.com/

152 Steveagipt Steveagipt | E-mail | 22. listopadu 2018 v 13:04 | Reagovat

привет всем,подскажите кто, где покупал?, подруга подсказала ювелирное производство на сайте купибрил.ру полезные статьи по выбору кольца и бриллиантов и какие лучше из желтого золота или белого
приезжала в Верум Даймонд, брильянтики горят и сверкают не только при подветке, подружка у них серьги делала, смотрятся обалденно

153 DavidImina DavidImina | E-mail | Web | 23. listopadu 2018 v 11:07 | Reagovat
154 Ernesthonry Ernesthonry | E-mail | Web | 26. listopadu 2018 v 21:28 | Reagovat

2486運彩入口網-彩票網址

http://lkk2486.com/

155 lorrainere69 lorrainere69 | E-mail | Web | 27. listopadu 2018 v 10:14 | Reagovat

Sexy photo galleries, daily updated pics
http://mature.dating.relayblog.com/?nyasia

melina kronk porn hot maid porn retro vintage porn tgp russian 18teen porn pentacostal porn

156 alejandrapr1 alejandrapr1 | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 23:01 | Reagovat

Hardcore Galleries with hot Hardcore photos
http://big.titte.porn.bloglag.com/?julianna

shaving cream porn wife forced ass to mouth porn venessa hudgons porn pics pictures of penis porn sexy japanese feet porn

157 Michaeldew Michaeldew | E-mail | Web | 3. prosince 2018 v 22:29 | Reagovat

民視眼鏡 - 媒體認證台北市士林最便宜眼鏡配到好

http://www.people-eye.com.tw/

158 StivenSortJax StivenSortJax | E-mail | 6. prosince 2018 v 4:31 | Reagovat

EduBirdie has a bidding system that allows customers to filter writers by their rate and price for the order. However, if you take a look at other companies that have a similar feature, you will find out that EduBirdie offers one of the worst bidding systems. Read more in  <a href="">Edubirdie review</a>

159 RosinaEmope RosinaEmope | E-mail | Web | 6. prosince 2018 v 22:20 | Reagovat

I decided to come together along each and everyone absorbed with snatching extra tangled in public problems respecting our undertaking, get in touch me direct using my web page whenever you think the similar.

<a href="http://fatdecimatorfree.com">The Fat Decimator System Reviews</a>

Myrl

160 RosanaBlice RosanaBlice | E-mail | Web | 11. prosince 2018 v 20:24 | Reagovat

sensational new unbeaten convenient system Revealed,and only affiliate bots reviews reps can profit/income.. This particular Supreme but Exciting, Highly effective Tested System creates easy results you would like this immediate just click here. <a href="http://affiliatebot.pw/affiliate-autobots">affiliate bots</a>

161 TysonEmano TysonEmano | E-mail | 12. prosince 2018 v 15:42 | Reagovat

Celluvation Pre-Launch http://tkfl777.com New MLM project. Youth. Brain. Energy. Coffe. Sport

162 JessicaTef JessicaTef | E-mail | Web | 13. prosince 2018 v 0:04 | Reagovat

Хороший с русским и не только рэпом - https://www.youtube.com/channel/UCNQ5pbvzPP0MBITy0gSaDeQ

163 kathyyu1 kathyyu1 | E-mail | Web | 14. prosince 2018 v 5:52 | Reagovat

Teen Girls Pussy Pics. Hot galleries
http://lbig.boobs.fetlifeblog.com/?alena

direct porn 15000 maria ros porn professor layton porn porn legs spread hot upskirt teen porn

164 Sandralanna Sandralanna | E-mail | 15. prosince 2018 v 21:43 | Reagovat

Как увеличить продажи на eBay и Amazon https://sellbuyexpert.com  Дизайн eBay Магазина и шаблоны для листинга . Внедрение CRM и массовая загрузка товаров.Sell Buy Expert

165 twilaya60 twilaya60 | E-mail | Web | 18. prosince 2018 v 16:51 | Reagovat

Browse over 500 000 of the best porn galleries, daily updated collections
http://dutch.porn.allproblog.com/?mireya

athlete porn videos finding good amateur porn dancing bear porn free early 90 s porn free punk porn vidios

166 neldatm69 neldatm69 | E-mail | Web | 19. prosince 2018 v 17:56 | Reagovat

New super hot photo galleries, daily updated collections
http://milf.lesbians.xblognetwork.com/?alexandrea

ruth langsford porn porn video girl riding osu girls in porn movie free ebony porn pussy videos porn star charlie movies

167 StivenSortJax StivenSortJax | E-mail | 26. prosince 2018 v 17:17 | Reagovat

<a href="http://writeacoverletters.com/speedypaper-review/">speedy paper review</a>

168 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 9. března 2019 v 14:45 | Reagovat
169 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 12. března 2019 v 4:03 | Reagovat

generic cialis  - http://cialiaswiskmetri.com

170 erectiledysfunctionSnuct erectiledysfunctionSnuct | E-mail | Web | 15. března 2019 v 10:45 | Reagovat

erectile dysfunction icd
<a href=https://toperectiledysfunctionpills.com/#>erectile enhancement supplements</a>
erectile injection therapy plan
<a href=https://toperectiledysfunctionpills.com/#>erectile bands</a>

172 Claudemag Claudemag | E-mail | Web | 21. března 2019 v 17:12 | Reagovat

Добрый утро. Имею 23 лет а я хочу разведать.
Стоит подключаться на онлайн курсы по Java?
Как их эффект?
Недавно читал здесь про  обучение Java https://ain.ua/2019/03/20/onlajn-kursy-po-java-pochemu-stoit-poprobovat/ .
Специальность  очень перспективная и хочу связать свою спецаильность по пути .

173 erectile creams rite aid erectile creams rite aid | E-mail | Web | 23. března 2019 v 23:51 | Reagovat

compare erectile dysfunction medicines
<a href=https://erectiledysfunctionx.com/#>erectile stamina</a>
erectile disf
<a href=https://erectiledysfunctionx.com/#>natural erectile supplements</a>

174 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 28. března 2019 v 8:23 | Reagovat
175 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 29. března 2019 v 3:42 | Reagovat

buy cialis online  - http://cialiaswiskmetri.com

176 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 31. března 2019 v 16:10 | Reagovat
177 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 2. dubna 2019 v 10:00 | Reagovat

caesars online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">kraina-zabawek.com</a>

178 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 2. dubna 2019 v 14:40 | Reagovat

zone online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">caesars online casino</a>

179 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 2. dubna 2019 v 19:26 | Reagovat

san manuel online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">caesars online casino</a>

180 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 3. dubna 2019 v 11:03 | Reagovat

san manuel online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">zone online casino</a>

181 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 4. dubna 2019 v 2:32 | Reagovat

foxwoods online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">best online casino</a>

182 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 4. dubna 2019 v 8:22 | Reagovat

borgata online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">casino online</a>

183 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 4. dubna 2019 v 20:40 | Reagovat

best online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">borgata online casino</a>

184 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 5. dubna 2019 v 11:54 | Reagovat

online casino games <a href="https://kraina-zabawek.com/">resorts online casino</a>

185 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 5. dubna 2019 v 14:58 | Reagovat

resorts online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">best online casino</a>

186 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 5. dubna 2019 v 18:09 | Reagovat

zone online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">foxwoods online casino</a>

187 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 5. dubna 2019 v 21:15 | Reagovat

zone online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">kraina-zabawek.com</a>

188 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 7. dubna 2019 v 16:26 | Reagovat

online casinos <a href="https://kraina-zabawek.com/">borgata online casino</a>

189 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 7. dubna 2019 v 21:12 | Reagovat

casino online <a href="https://kraina-zabawek.com/">zone online casino</a>

190 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 8. dubna 2019 v 1:55 | Reagovat

online casino games <a href="https://kraina-zabawek.com/">foxwoods online casino</a>

191 MaTsdfsmag MaTsdfsmag | E-mail | 9. dubna 2019 v 2:12 | Reagovat

tropicana online casino <a href="https://kraina-zabawek.com/">borgata online casino</a>

192 JamesSpido JamesSpido | E-mail | 25. května 2019 v 13:38 | Reagovat

Hey. Soon your hosting account and your domain darksrun.blog.cz will be blocked forever, and you will receive tens of thousands of negative feedback from angry people.

Pay me 0.5 BTC until June 1, 2019.
Otherwise, you will get the reputation of a malicious spammer, your site darksrun.blog.cz will be blocked for life and you will be sued for insulting believers. I guarantee this to you.

My bitcoin wallet: 19ckouUP2E22aJR5BPFdf7jP2oNXR3bezL

Here is a list of what you get if you don’t follow my requirements:
+ abuse spamhouse for aggressive web spam
+ tens of thousands of negative reviews about you and your website from angry people for aggressive web and email spam
+ lifetime blocking of your hosting account for aggressive web and email spam
+ lifetime blocking of your domain for aggressive web and email spam
+ Thousands of angry complaints from angry people will come to your mail and messengers for sending you a lot of spam
+ complete destruction of your reputation and loss of clients forever
+ for a full recovery from the damage you need tens of thousands of dollars

All of the above will result in blocking your domain and hosting account for life. The price of your peace of mind is 0.5 BTC.

Do you want this?

If you do not want the above problems, then before June 1, 2019, you need to send me 0.5 BTC to my Bitcoin wallet: 19ckouUP2E22aJR5BPFdf7jP2oNXR3bezL

How do I do all this to get this result:
1. I will send messages to 33 000 000 sites with contact forms with offensive messages with the address of your site, that is, in this situation, you and the spammer and insult people.
And everyone will not care that it is not you.
2. I’ll send messages to 19,000,000 email addresses and very intrusive advertisements for making money and offer a free iPhone with your website address darksrun.blog.cz and your contact details.
And then send out abusive messages with the address of your site.
3. I will do aggressive spam on blogs, forums and other sites (in my database there are 35 978 370 sites and 315 900 sites from which you will definitely get a huge amount of abuse) of your site darksrun.blog.cz.
After such spam, the spamhouse will turn its attention on you and after several abuses your host will be forced to block your account for life.
Your domain registrar will also block your domain permanently.

All of the above will result in blocking your domain and hosting account for life.
If you do not want to receive thousands of complaints from users and your hosting provider, then pay before June 1, 2019.
The price of your peace of mind is 0.5 BTC.
Otherwise, I will send your site through tens of millions of sites that will lead to the blocking of your site for life and you will lose everything and your reputation as well.
But get a reputation as a malicious spammer.

My bitcoin wallet: 19ckouUP2E22aJR5BPFdf7jP2oNXR3bezL

193 boopyTraino boopyTraino | E-mail | Web | 6. července 2019 v 23:18 | Reagovat

the canadian pharmacy viagra <a href="http://viagrabs.com/">buy generic viagra</a> viagra and pilots

194 XRumerTest XRumerTest | E-mail | 29. listopadu 2019 v 20:22 | Reagovat

Hello. And Bye.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama